عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

باند زورگیری از نوجوانان متلاشی شد

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

باند زورگیری از نوجوانان متلاشی شد
سه شنبه 18 اسفند 1394  09:55 ق.ظ

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ، از انهدام باند 3نفره‌ای خبر داد که به سرکردگی جوانی 19 ساله اقدام به زورگیری از نوجوانان می‌کرد.به گزارش ایسنا در ششم دی ماه امسال فردی با مراجعه به کلانتری 126 تهرانپارس اعلام کرد که پسرش توسط 3سرنشین یک دستگاه موتورسیکلت در داخل پارک ، مورد زورگیری قرار گرفته است. پسر وی در خصوص نحوه زورگیری و سرقت گوشی تلفن همراهش به کارآگاهان گفت: به همراه دو نفر از دوستانم در پارک نشسته بودم که ناگهان سه پسر حدودا 20 ساله به ما نزدیک شدند، ابتدا از ما آدرس پرسیدند اما ناگهان با تهدید چاقو به سمت هر سه نفر ما حمله ور شدند و ما را کتک زدند ؛ پس از آن شروع به وارسی لباس هایمان کردند و گوشی تلفن همراه را از جیبم در آوردند، سپس سوار یک دستگاه موتورسیکلت شده و از محل متواری شدند.همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده ، شکایت های مشابه دیگری به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد که در تمامی آنها سرنشینان جوان یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 مشکی، اقدام به زورگیری   وسرقت گوشی تلفن همراه آنها کرده بودند.


با توجه به وقوع سرقت های مشابه  تیم های  ویژه برای شناسایی و دستگیری متهمان تشکیل شد و سرانجام در تاریخ 18 بهمن کارآگاهان  در محدوده تهرانپارس، به 2سرنشین یک دستگاه موتورسیکلت  ظن بردند؛ بنابراین آنها را متوقف کردند که در بازرسی از آنها موفق به کشف چند قبضه چاقو شدند .
همزمان با دستگیری دو متهم به نام های علی. ر 20 ساله و علی. ع 19 ساله، تعدادی از شاکیان و مالباختگان برای شناسایی متهمان به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت شدند ؛ با شناسایی دقیق متهمان ، هر دو متهم به صراحت به ده ها فقره زورگیری اعتراف و سرکرده گروه به‌نام امیر رضا . د 19 ساله را معرفی کردند .با شناسایی محل تردد سرکرده گروه در خیابان 196 شرقی ، "امیر رضا . د" نیز دستگیر شد. وی پس از مواجهه حضوری با شاکیان و اطلاع یافتن از اعتراف صریح همدستانش، به انجام زورگیری از نوجوانان عمدتا 16 – 15 ساله اعتراف کرد .


سرهنگ کارآگاه فخرالدین افراسیابی، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعتراف صریح متهمان به ده‌ها فقره سرقت و زورگیری به شیوه مشابه، قرار قانونی از سوی مقام قضایی صادر شد و متهمان برای انجام تحقیقات و شناسایی سایر جرایم ارتکابی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها