عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

افکار عمومی را با حرف‌های قشنگ از مسائل مهم اقتصادی منحرف می‌کنند

افکار عمومی را با حرف‌های قشنگ از مسائل مهم اقتصادی منحرف می‌کنند
سه شنبه 18 اسفند 1394  03:22 ب.ظ

افکار عمومی را با حرف‌های قشنگ از مسائل مهم اقتصادی منحرف می‌کنند

دکتر ابراهیم رزاقی کارشناس مسائل اقتصادی در مصاحبه با «دانا» گفت: حمایت از تولید داخلی، جلوگیری از خالی شدن روستاها، جلوگیری از خام‌فروشی، برقراری عدالت با دریافت مالیات از ثروتمندان و ایجاد شرایطی که اصل 43 می‌گوید دغدغه دولت‌ها نبوده است.
این اقتصاددان با اشاره به اینکه هر کدام از دولت‌ها به نحوی اقتصاد لیبرالی را در کشور پیاده کرده‌اند گفت: نمایندگان مجلس باید با استیضاح از ادامه اقتصاد لیبرالی که از زمان هاشمی رفسنجانی آغاز شده جلوگیری کنند.
...رزاقی تصریح کرد: مثلاً ما نفت می‌فروشیم و آن را تزریق می‌کنیم به اقتصاد و اسم آن را می‌گذاریم رشد اقتصادی. در شرایطی که اکثر صنایع کشور در رکود به سر می‌برند و مردم همچنان تورم را در زندگی‌شان احساس می‌کنند، دولت می‌گوید تورم کاهش پیدا کرده و کمتر از این هم خواهد شد و باید گفت که آمار ارائه دادن دولت در خصوص رشد اقتصادی هم مثل همین آمارهایی است که برای رکود و تورم ارائه دادند.
کارشناس مسائل اقتصادی با بیان اینکه دولت نحوه محاسبه آمارهایش را برای کارشناسان هم توضیح نمی‌دهد و اعتبار این آمارها در بین کارشناسان از بین رفته است گفت: این مسائل دولت همه حرف است و به قول معروف با حلوا حلوا دهان شیرین نمی‌شود و دولت می‌خواهد با حلوا حلوا گفتن مردم را قانع کند.
رزاقی ادامه داد: یکی از شگردهای دولت آقای روحانی، ‌منحرف کردن افکار عمومی نسبت به مسائل اصلی کشور است، یک روز با خرید هواپیما این کار را می‌کنند و یک روز با وام خودرو و در اینجا باید بپرسیم که آیا مشکل و نیاز اصلی امروز کشور اینها است؟
...رزاقی در عین حال خبر داد که در سال گذشته مبلغ 7/5 میلیارد دلار از سوی افراد مرفه هزینه تفریح در خارج از کشور شده است. به گفته وی این مبلغ از سوی 6 میلیون نفر هزینه شده است.

منبع: کانال رسمی روزنامه کیهان در تلگرام
@kayhan_news

mhzahraee

mhzahraee
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 2615
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها