عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

داعش را مقاومت سرکوب کرد آمریکا لاف پیروزی می‌زند!

 
mhzahraee
mhzahraee
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 2615
محل سکونت : اصفهان

داعش را مقاومت سرکوب کرد آمریکا لاف پیروزی می‌زند!
سه شنبه 18 اسفند 1394  03:28 ب.ظ

داعش را مقاومت سرکوب کرد آمریکا لاف پیروزی می‌زند!

در پی ضربه مهلکی که نیروهای بسیج مردمی عراق بر پیکره داعش در جنوب استان صلاح‌الدین وارد کردند و «جزیره سامرا» را از تروریست‌ها پس گرفتند، یک بار دیگر لفاظی و بلوف‌زنی مقامات آمریکایی شروع شد...
«برت مک گورک» فرستاده آمریکا در این ائتلاف، در اظهارات خود که تسنیم به نقل از «اسپوتنیک» آن را گزارش کرده پس از پیروزی اخیر (علیه داعش) در غرب سامرا، طوری سخن گفت که انگار ائتلاف وی در این عملیات نقش محوری داشته است! مک گورک گفت: «تروریست‌های داعش در سوریه و عراق در حال شکست هستند، چرا که از چند جهت فشار زیادی را احساس می‌کنند.» وی گفت: «داعش در حال احساس فشار از همه جهت‌ها به طور همزمان است و این فشارها ادامه خواهد یافت. داعش در حال شکست است.»
این مقام آمریکایی پیش از این هم گفته بود: «عملیات آزادسازی شهر موصل آغاز شده و نیروهای پیشمرگ کرد حمله به مواضع و تجمعات داعش را آغاز کرده‌اند.» این اظهارات مک گورک کاملا هدفمند بوده و به وضوح نشان می‌دهد که آمریکا می‌خواهد حضور پیشمرگان در این عملیات پررنگ باشد. البته، نفس حضور پیشمرگان در عملیات آزادسازی شهر موصل مثل سایر مناطق شمالی عراق، امری طبیعی است.
اما این مقام آمریکایی وقتی در ارتباط با حضور نیروهای بسیج مردمی در عملیات سکوت می‌کند و در مقابل، از حضور پیشمرگان در عملیات حرف می‌زند، آگاهانه توطئه و خواب جدید واشنگتن را در مورد عراق برملا می‌کند. توطئه‌ای که «سرحان احمد» عضو فراکسیون حزب دموکرات کردستان در پارلمان عراق، بخش‌های پنهان آن را برملا می‌کند؛ وی به صراحت اعلام کرد: «پیشمرگان علی‌رغم مخالفت برخی مقام‌های دولتی عراق، با فشار آمریکا در جنگ آزادسازی موصل شرکت خواهند کرد.»
سرحان احمد افزود: «نیروهای پیشمرگ پس از آزادسازی شهر موصل، در مناطق کردنشین این شهر مستقر شده و آنجا را تخلیه نخواهند کرد.»
این نماینده کردها در مجلس، از اختلاف نظر میان آمریکا و «حیدر عبادی» نخست‌وزیر عراق بر سر مشارکت پیشمرگان در عملیات فوق هم خبر داد و البته این را هم گفت که عبادی نهایتا نظر آمریکا را پذیرفته است.
اظهارنظرهای مک گورک در بغداد با واکنش «ماجد الغراوی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق مواجه شد. به گزارش ایرنا، الغراوی گفت: «سخنان بریت مک گورک مداخله آشکار در امور امنیتی عراق است، زیرا تنها دولت (بغداد) می‌تواند آغاز عملیات (آزادسازی موصل) را مشخص کند نه واشنگتن.»
...چیزی که آمریکا را به شدت نگران کرده، شکل‌گیری هویت نظامی واحد و جدیدی در لبنان، سوریه، عراق و حتی ایران در جریان مبارزه با داعش است. این پدیده نوظهور و ناخواسته، بزرگترین خطر برای موجودیت اسرائیل و بزرگترین مانع مقابل مطامع آمریکا در منطقه محسوب می‌شود.

منبع: کانال رسمی روزنامه کیهان در تلگرام
@kayhan_news

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها