عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

گزینه اصلاح‌طلبان برای ریاست مجلس دهم عارف است

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

گزینه اصلاح‌طلبان برای ریاست مجلس دهم عارف است
سه شنبه 18 اسفند 1394  09:12 ب.ظ

دبیرکل حزب مردم‌سالاری با اشاره به لزوم انتخاب ترکیبی از همه فراکسیون‌ها در هیات رئیسه گفت: هر چند گزینه اصلاح‌طلبان برای ریاست مجلس دهم آقای عارف است اما ما تابع عقل جمعی فراکسیون اصلاح‌طلبان اعتدالگرا خواهیم بود.
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری فارس، مصطفی کواکبیان منتخب مردم تهران در مجلس دهم و دبیرکل حزب مردم‌سالاری در نشست دفتر سیاسی این حزب با ارائه تحلیلی از انتخابات هفتم اسفند گفت: بزرگترین پیام انتخابات مجلس دهم بازگشت قوه مقننه به جایگاه واقعی خویش و لزوم خانه تکانی درون مجلس بود. مردم با انتخاب اکثریت اصلاح‌طلب و اعتدالگرا و حتی اصولگرایان معتدل، عناصر افراطی مخالف مطالبات مردم و قانون گریز را کنار زدند.
 
وی در ادامه با اشاره به ضرورت ایجاد فراکسیون اصلاح‌طلبان اعتدالگرا گفت؛ بعید می‌دانم ما فراکسیون‌های سیاسی غیر از اصلاح‌طلبان اعتدالگرا و اصولگرایان بر مجلس دهم داشته باشیم زیرا معمولا عناصر مستقل در نهایت به نفع یک جریان سیاسی گرایش بیشتری نشان خواهند داد. البته ما هنوز 69 کرسی برای دور دوم انتخابات داریم که تصورم این است باز هم اکثریت به نفع اصلاح‌طلبان خواهد بود.
 
دبیرکل حزب مردم‌سالاری با بیان این که مردم تهران با رای لیستی ثابت کردند که به خوبی می‌توان گام‌های اساسی جهت تقویت تحزب برداشت و لذا مجلس دهم می‌تواند زمینه‌های انتخابات حزبی را فراهم سازد. البته بار مسوولیت‌ منتخبان ملت بسیار زیاد است و اگر خوب عمل نکنند مردم از آنان رویگردان خواهند شد. مردم، خدمت می‌خواهند و با هیچکس و هیچ حزب و جناحی عقد اخوت نبسته‌اند.
 
وی با اشاره به مشکل بزرگ اشتغال و پیامدهای نامطلوب بیکاری به ویژه فارغ‌التحصیلان بیکار گفت: هر چند برنامه ششم می‌تواند مسیر دشوار مشکلات اقتصادی و معیشتی و رکود واحدهای تولیدی را همواره سازد؛ اما ما باید در سال 95 حتما برخی طرح‌های اورژانسی و ضربتی را برای موضوع بیکاری داشته باشیم.
 
کواکبیان با اشاره به لزوم انتخاب ترکیبی از همه فراکسیون‌ها در هیات رئیسه گفت: هر چند گزینه اصلاح‌طلبان برای ریاست مجلس دهم آقای عارف است اما ما تابع عقل جمعی فراکسیون اصلاح‌طلبان اعتدالگرا خواهیم بود.
 
دبیر کل حزب مردم‌سالاری در پایان ضمن تقدیر و تشکر از آحاد مردم و همه دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات به ویژه مردم شریف تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس به خاطر اعتمادی که به ایشان داشتند گفت؛ خاضعانه از خداوند سبحان توفیق خدمتگزاری مطلوب به مردم را دارم تا بتوانم امانتدار خوبی برای ملت سرافراز ایران باشم.
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها