عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

نفوذ پسابرجامی دشمن در غذا و داروی ایرانیان

 
mhzahraee
mhzahraee
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 2615
محل سکونت : اصفهان

نفوذ پسابرجامی دشمن در غذا و داروی ایرانیان
چهارشنبه 19 اسفند 1394  05:45 ق.ظ

هشدار جدی پروفسور کرمی در حوزه بیوتروریسم

نفوذ پسابرجامی دشمن در غذا و داروی ایرانیان

رئیس پژوهشکده مجازی بیوتکنولوژی بسیج جامعه پزشکی، گفت: علم چنان پیچیده شده است که نفوذ دشمن را از هر طریقی ممکن می‌کند و غرب نیز نقاط ضعف ما را می‌داند؛ متاسفانه برخی قراردادهای ایران پس از برجام، راه نفوذ دشمن را هموار‌تر کرده است.

پروفسور علی کرمی، در گفت‌وگو با خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی، گفت: هم‌اکنون در دوران پسابرجام که هیئت‌های اقتصادی خارجی برای بستن قرارداد وارد ایران می‌شوند، باید بیشتر مراقب نفوذ باشیم؛ به عقیده من برخی از این قرارداد‌ها، مصداق نفوذ است. مثلا اخیرا قرارداد تولید گوجه فرنگی گلخانه‌ای بین ایران و فرانسه، به نام تولید «محصول ارگانیک» بسته شده است؛ این قرارداد‌ برای من شگفت آور است! ‌ آیا واقعا ما فن آوری تولید گوجه فرنگی گلخانه‌ای را در کشور نداریم؟! این قرارداد می‌تواند خطرناک باشد، زیرا ممکن است گوجه‌های تراریخته به اسم اُرگانیک وارد کشور شود.

فاجعه خون‌های آلوده با واردات دارو
وی افزود: همچنین پس از برجام، قراردادهای دارویی بسته شده‌اند که توان تولید آن‌ها را در داخل داریم؛ از طرفی ما صادرات پلاسما به خارج از کشور داریم و در مقابل دارو وارد می‌کنیم؛ چه اطمینانی وجود دارد که فاجعه خون‌های آلوده از کشور فرانسه، این‌بار با واردات دارو پیش نیاید؟
کرمی، با بیان اینکه به قدری تهدیدات زیستی پیچیده شده‌اند که آزمایشگاه غذا و داروی کشور اعلام می‌کند قادر به تشخیص مواد تراریخته در محصولات نیست، گفت: این یعنی چنان علم پیچیده شده است که نفوذ را از هر طریقی ممکن می‌کند و غرب نیز نقاط ضعف ما را می‌داند؛ اگر آن‌ها بخواهند فردی را از بین ببرند سال‌ها درباره روش‌های آن مطالعه و تحقیق می‌کنند تا نقطه ضربه را پیدا کنند.
محصول قاچاق مصداق نفوذ
این فوق تخصص مهندسی ژنتیک و بیولوژی مولکولی، با بیان اینکه میلیارد‌ها دلار محصول و فرآورده «قاچاق» به کشور طی سال، به معنای وجود خلأهایی در امنیت کشور است، گفت: دانش و فن آوری بیولوژیک یا مولکولی به جایی رسیده که نفوذ را بسیار خطرناک‌تر از گذشته کرده است؛ مقام معظم رهبری بار‌ها درباره خطر نفوذ دشمن هشدار داده‌اند، سه جمله در بین بیانات ایشان بیشتر به چشم می‌خورد؛ «دشمنی دشمن پس از برجام با ما ذره‌ای کم نشده است؛ بعضی‌ها ساده لوح نباشند که چون برجام امضاء شده دشمنی از بین رفته است، بله، جنگ سخت تمام شده اما جنگ نرم بیشتر شده است، اولویت تهدید‌ها علیه کشور، جنگ نرم است و جمله آخر ایشان که از همه مهم‌تر است؛ دیگر خسته شده‌اند که بخواهند این نظام را براندازی کنند و به جنگ‌های نیابتی (کشتار مسلمانان توسط خودشان) روآورده‌اند
 «
شیوع» اولین سریال بیوتروریسمی
لازم به ذکر است؛ جدیداً حول محور مسائل مربوط به بیوتروریسم سریالی با نام «شیوع» با مشورت سازمان پدافند غیرعامل ساخته شده و شنبه‌ها ساعت ۱۵: ۱۰ از شبکه یک پخش می‌شود؛ سناریوی این سریال درباره بیوتروریسم و جهت هشدار و آگاهی عمومی به مردم است؛ سریال «شیوع» دارای مضمونی اجتماعی است و داستان آن حول محور شیوع یک بیماری به داخل ایران روایت می‌شود؛ این سریال باعث فرهنگ‌سازی و ارتقای مهارت مخاطبان خواهد شد که چگونه در مواقع مشابه با تسلط به اوضاع و درایت، بحران را سپری کنند. گفتنی است؛ پروفسور کرمی مشاور ارشد برای ساخت سریال شیوع بوده است.

منبع: http://kayhan.ir/fa/news/70436

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها