عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

نفت بالای 40 دلار نمی‌رود

 
mhzahraee
mhzahraee
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 2615
محل سکونت : اصفهان

نفت بالای 40 دلار نمی‌رود
چهارشنبه 19 اسفند 1394  05:46 ق.ظ

نفت بالای 40 دلار نمی‌رود

مشاور موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی تاکید کرد: توجه به شرایط بازار که عرضه بیشتر از تقاضاست بعید است قیمت نفت به بالای 40 دلار برسد.

مهران امیرمعینی در گفت‌وگو با اقتصادنیوز در خصوص علت افزایش قیمت نفت به مرز 40 دلار، عنوان کرد: دو مسئله می‌تواند این افزایش قیمت را ایجاد کرده باشد. اولین مسئله بهبود اوضاع اقتصادی چین و دیگری کاهش تولید نفت در آمریکاست که هر دو می‌توانند قیمت‌ها را تقویت کنند.
وی عنوان کرد: البته با توجه به شرایط بازار که عرضه بیشتر از تقاضاست، قیمت‌ها نمی‌تواند رشد بسیار زیادی داشته باشد. هرچند که اگر این افزایش قیمت به دلیل کاهش تولید در آمریکا باشد، در این صورت می‌توان به ادامه داشتن تقویت قیمت امیدوار بود.
این کارشناس بازار نفت اظهار داشت: به نظرم بعید است که قیمت نفت بالای 40 دلار رود اما در کل برای صحبت کردن در مورد پایداری قیمت 39 دلار برای نفت برنت زود است.
گفتنی است در روزهای گذشته روند قیمت نفت به سمت افزایش سیر کرده و دیروز به 39 دلار و 19 سنت رسید. این روند افزایشی از روزهای پایانی هفته گذشته آغاز شده بود و همچنان ادامه دارد.

منبع: http://kayhan.ir/fa/news/70398

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها