عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

توافق اولیه اتحادیه اروپا و ترکیه برای بازگرداندن مهاجران

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

توافق اولیه اتحادیه اروپا و ترکیه برای بازگرداندن مهاجران
چهارشنبه 19 اسفند 1394  07:25 ق.ظ

 

خراسان - اتحادیه اروپا و ترکیه برای یک «نظام تبادل پناهجویان» به توافق اولیه دست یافتند، اما تصمیم گیری نهایی را به آینده موکول کردند. به گفته دونالد تاسک، رئیس شورای اروپا، مهاجرانی که بدون طی مراحل قانونی وارد یونان می شوند به ترکیه بازگردانده خواهند شد. ترکیه نیزمتعهد شده است که در ازای بازگردانده شدن هر یک پناهجوی غیرقانونی، اتحادیه اروپا یک پناهنده سوری را بپذیرد، کمک بیشتری به این کشور اعطا کند و فرایند عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا را سرعت بخشد.

 

تاسک گفت که روزهای مهاجرت بی‌رویه به اروپا به پایان می‌رسد.از طرفی، طبق توافق حاصل شده میان اروپا و ترکیه، آنکارا در قبال اسکان پناهجویان در خاک خود تقاضای سه میلیارد یوروی دیگر تا سال ۲۰۱۸ را کرده است. این کمک مالی اضافه بر سه میلیاردی است که اتحادیه اروپا پیشتر برای کمک به ترکیه تصویب کرده بود. ترکیه همچنین از اتحادیه اروپا خواسته است که با لغو اجبار دریافت روادید، سفر شهروندان ترکیه به کشورهای اروپایی را تسهیل کند.همزمان با اعلام این خبر، بی بی سی گزارش داد که کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل نسبت به توافق میان اتحادیه اروپا و ترکیه بر سر استرداد پناهجویان به ترکیه ابراز نگرانی کرده است. به گفته این نهاد سازمان ملل برخی پناهجویان بسته به تابعیت‌شان از امنیت کافی در ترکیه برخوردار نیستند. سیل مهاجرت از خاورمیانه به اروپا که وخیم ترین نوع آن از بعد از جنگ جهانی دوم به این سو است، نتیجه تلاش غرب و برخی از کشورهای منطقه به ویژه عربستان و ترکیه در بی ثبات کردن سوریه و براندازی دولت قانونی بشار اسد  است.

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها