عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

قدردانی نتانیاهو از اقدام شورای همکاری خلیج فارس علیه حزب ا...

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

قدردانی نتانیاهو از اقدام شورای همکاری خلیج فارس علیه حزب ا...
چهارشنبه 19 اسفند 1394  07:26 ق.ظ

 
نخست وزیر رژیم صهیونیستی از اقدام شورای همکاری خلیج فارس مبنی بر تروریستی خواندن حزب ا... لبنان قدردانی کرد.
 
به گزارش العهد،حاکمان سعودی پیشتر تعهد خود را برای کمک مالی به لبنان نیز نادیده گرفته بودند؛ ریاض در قالب شورای همکاری خلیج فارس، حزب ا... لبنان را تروریست قلمداد کرده بود؛ اقدامی که به گزارش الاهرام، قابلیت تکرار در اتحادیه عرب را ندارد؛ زیرا، در نشست وزیران کشورهای عضو اتحادیه عرب در تونس، وزیر کشور عراق در اعتراض به تلاش اعضای اتحادیه علیه حزب ا... جلسه را ترک کرد، وزیر کشور الجزایر به این تصمیم اعتراض کرد و وزیر کشور لبنان نیز از هر گونه رای منفی به حزب ا... و موضعی که موجب شود  تا  جریان مقاومت لبنان وارد  فهرست گروه های تروریستی شود، امتناع کرد.
 
این مخالفت ها با تروریست قلمداد کردن حزب ا... به موارد مذکور ختم نمی شود و در ادامه اعتراض ها به این تصمیم، 23 تشکل و سازمان حقوقی عرب، ادعای تروریستی بودن حزب ا... را محکوم کردند. اما نتانیاهو که عربستان، قطر، امارات، اردن،  و برخی کشورهای دیگر  را هم قطار با سیاست های کشورش می داند، به گزارش مهر، ضمن اعلام خرسندی خود از شرایط فعلی و مواضع ریاض، علت اصلی قدرت اسرائیل را سران کشورهای عربی دانست. همزمان، به گزارش اسکای نیوز، نتانیاهو با لغو سفرش به واشنگتن، کاخ سفید را غافلگیر کرد به طوری که به گزارش بی بی سی سخنگوی اوباما گفت که از لغو این سفر شگفت زده شده است.
 
رابطه اوباما  و نتانیاهو به خصوص درچند سال اخیر چندان گرم نبوده است.پیشتر تل آویو بر سر رقم کمک های مالی واشنگتن به این رژیم به اختلاف خورده بود.با این حال،رویترز نوشت که نتانیاهو در توجیه لغو سفر خود به واشنگتن گفته به خاطر حساسیت زیاد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در مقطع کنونی تصمیم گرفته به آمریکا نرود.

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها