عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: هر کس حسین را دوست بدارد، خداوند دوستدار اوست. بحارالأنوار، ج43، ص261

طیب نیا: دو سال است که نفسم را بریده اند

طیب نیا: دو سال است که نفسم را بریده اند
چهارشنبه 19 اسفند 1394  07:59 ق.ظ

وزیر اقتصاد با اشاره به مخالفت برخی مدیران دولتی نسبت به واگذاری شرکت های دولتی گفت: در 2 سال گذشته نفس مرا بریدند و هر زمانی می‌خواهیم شرکتی را واگذار کنیم مانع آن می‌شوند. 

به گزارش مهر، طیب نیا وزیر اقتصاد، در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، ضمن انتقاد از عملکرد گذشته خصوصی سازی ها گفت: بنا بر اعلام رسمی سازمان خصوصی سازی واگذاری های واقعی تا سال 92 تنها 13 درصد بوده و این در شرایطی است که این واگذاری ها به صورت اولیه بوده و پس از آن چند دست چرخیده است.

به گزارش فارس، وی رقم واگذاری واقعی در سال 93 را 85 درصد و در سال 94 صددرصد عنوان کرد و افزود: به صورت تمام قد در مقابل برخی واگذاری ها ایستاده ام و ترجیح می دهم وزیر نباشم تا اینکه برخی شرکت ها به صورت رد دیون و تهاتر واگذار شود. همین چند وقت پیش هم جلسه سنگینی داشتیم که نپذیرفتم واگذاری مربوطه به سرانجام برسد، یعنی ترجیح می دهم وزیر نباشم تا این افتضاح به نام من ثبت نشود. وزیر اقتصاد در ادامه از مقاومت مدیران دولتی و مدیران وزارتخانه ها در مقابل واگذاری شرکت ها انتقاد کرد و با بیان این که «شعار خصوصی‌سازی می‌دهیم اما اعتقادی به آن نداریم» گفت: در این 2 سال گذشته نفس مرا بریدند و هر زمانی می‌خواهیم شرکتی را واگذار کنیم مانع آن می‌شوند و موضوعاتی را مثل اینکه ساختار باید اصلاح شود مطرح می‌کنند. به‌طوری که در سال گذشته برای واگذار نشدن یک شرکت زیر فشار قرار گرفتیم و مجبور شدیم آن را از لیست واگذاری ها خارج کنیم. اما بعد از آن اتفاقی نیفتاد. بعد گفتند پول بدهید تا ساختار را اصلاح کنیم. این در حالی است که اگر دولت پول داشت، خودش این کار را انجام می داد. وی از تجربه خصوصی سازی ماشین سازی تبریز یاد کرد و اظهار داشت: در سال گذشته که می‌خواستیم زمین و کارخانه آن را به‌صورت جداگانه بفروشیم مشتری دست به نقدی حاضر شد هر دو را خریداری کند اما به وی فشار آوردند و معامله انجام نشد.

به گفته وی، حتی برخی از مدیران شرکت هایی که در لیست واگذاری قرار می گیرند، برخی اسناد و دارایی ها را مخفی می کنند. وی با اشاره به برگزاری یکی از جلسات واگذاری گفت: در روز جلسه همه اقدامات انجام شده بود، اما در زمان تصمیم گیری برای فروختن شرکت ناگهان سند جدید از بدهی 500 میلیارد تومان آن شرکت ارائه شد و من آن موقع از مدیر پرسیدم این سند تاکنون کجا بوده است! به گزارش مهر، طیب نیا البته هشداری جدی به این مدیران دولتی هم داد و گفت: من به عنوان وزیر اقتصاد براساس اختیاراتی که قانون در اختیارم قرار داده به شرکت های دولتی که صورت های مالی خود را به درستی ارائه ندهند هشدار می دهم که همه مدیران آنها را عزل خواهم کرد.

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

کاربران برتر شهریور ماه

khodaeem1

khodaeem1
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 88726
دسترسی سریع به انجمن ها