عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: بخشنده ترین شما پس از من کسی است که دانشی بیاموزد آنگاه دانش خود را بپراکند. میزان الحکمه

آیت ا... یزدی: از اینکه باری از دوشم برداشته شد خوشحالم

آیت ا... یزدی: از اینکه باری از دوشم برداشته شد خوشحالم
چهارشنبه 19 اسفند 1394  10:58 ق.ظ

دوستانی که در خبرگان هستند مراقبت از هویت ولایت فقیه را در دستور کار داشته باشند

رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان این که به باور من یکی از حساس‌ترین وظیفه‌های مجلس خبرگان، مراقبت درمقابل تغییر مسئله هویت ولایت فقیه آن گونه که حضرت امام(ره) طراح آن بودند، است، خاطر نشان کرد : این وظیفه باید در کنار وظیفه تعیین ولی فقیه و نظارت بر باقی ماندن شرایط رهبری در دستور کار مجلس خبرگان آینده باشد.

به گزارش خراسان آیت ا... محمد یزدی که در افتتاحیه نوزدهمین نشست دوره چهارم مجلس خبرگان رهبری سخن می گفت، با بیان این که خوشبختانه من برای شرکت در مجلس بعدی خبرگان رای نیاوردم ، افزود  من خوشحالم از این که باری که بر روی دوشم بود برداشته شد. وی ادامه داد: من بعد از این که وزارت کشور اعلام رسمی نتیجه انتخابات را اعلام کرد، اطاعت قانون کردم چرا که مثل همه افراد مطیع قانون هستم و قانون را مقدم می‌شمارم و راضی نیستم در قانون کمترین تخلفی انجام شود.آیت‌ا... یزدی تصریح کرد: یکی از اعضای شورای نگهبان که غیر معمم هستند و صلاحیت اش برای رقابت‌های خبرگان رهبری به درستی و به حق تایید شد و رای نیز آورد و همه ایشان یعنی آقای دکتر محسن اسماعیلی را که از شاگردان مرحوم آقا مجتبی هستند می شناسید، قبل از این که او حرفی بزند من تبریک گفتم و به وی عرض کردم که حضور شما در خبرگان ضرورت دارد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری خطاب به نمایندگان فعلی و مجلس خبرگان دور بعدی گفت: همه دوستانی که در خبرگان هستند مراقبت کنند و طبق وظایف آیین نامه‌ای مراقبت از هویت سیستم حاکمیت ولایت فقیه را در دستور کار داشته باشند.رئیس مجلس خبرگان رهبری ضمن تاکید بر این که ارتباط با همه کشورها بسیار امری خوب و مورد پسند است گفت: دولت فعلی، دولت اعتدال و ارتباط با همه کشورهاست اما با  لبخند دشمن‌ خوشحال نشوید؛ با همه کشورها ارتباط باشد اما ارتباط با دشمن شناخته شده مفهوم درستی ندارد.آیت‌ا... احمد جنتی دبیر شورای نگهبان به عنوان شخصیت مدعو و میهمان ویژه نوزدهمین اجلاس خبرگان رهبری ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری انتخابات هفتم اسفندماه اظهار کرد: عده ای در تلاش بودند که شورای نگهبان را به چالش بکشند که این امر نیاز به بررسی و واکاوی بیشتری دارد. هر چند بحمدا... شورای نگهبان با تکیه بر مبانی اصیل انقلاب و آرمان های حضرت امام و رهنمودهای مقام معظم رهبری، این بار نیز از آزمایش سربلند بیرون آمد.

آیت ا...اراکی، دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی و عضو مجلس خبرگان رهبری نیز درباره ترکیب جدید مجلس خبرگان به ایسنا گفت: خیلی متفاوت با دوره‌های پیش نیست. مجلس خبرگان برخاسته از اراده مردم است و از برترین و بهترین خبرگان مردم تشکیل شده است.آیت‌ا... سیداحمد خاتمی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به اظهارات آیت‌ا... یزدی در اجلاسیه خبرگان و تمکین به قانون و رای مردم اظهار داشت: انتخابات هم برای کسانی که رای آوردند و هم برای کسانی که رای نیاورده‌اند، میدان امتحان است و آیت‌ا... یزدی با اظهارنظر صریح خود نشان دادند که از قبول‌شدگان این امتحان هستند. کسانی که در سال 88 آتش فتنه را برافروختند باید از این سخنان درس بگیرند.

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

مدیران برتر آبان ماه

khodaeem1

khodaeem1
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 89041
shayesteh2000 تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها