عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

نمازي كه علامت ايمان است

 
a433b6090c
a433b6090c
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1394 
تعداد پست ها : 14051
محل سکونت : خراسان جنوبی

نمازي كه علامت ايمان است
پنج شنبه 20 اسفند 1394  05:38 ق.ظ

09956926230868485161.jpg
نمازي كه علامت ايمان است
شايد شما دوست داشته باشيد كه بدانيد ايمان شما به خداي متعال در چه مرحله و چه درجه اي است؛هميشه عيار دوستي ها در گردنه سختي ها شناخته مي شود و در ميان نماز هاي روزانه نماز صبح از ويژگي هاي خاصي برخوردار است.
نماز صبح كه در ابتداي روز و هنگام فجر خوانده مي شود شايد به تعبيري قرار داده شده تا مومنان حقيقي از غير آنها شناخته و جدا شوند در جايي كه رسول اكرم صلي الله عليه و آله مي فرمايند كه از جمله چيز هاي كه براي منافقان بسيار سخت و مشكل است خواندن نماز صبح است (مستدرک وسایل/ج۱/ص/۱۸۳)چرا كه حفظ ايمان ظاهري در ميانه روز و در ميان مردم شايد آسان باشد اما بيدار شدن در هنگان سحر و خواندن نماز صبح در صورتي كه معمولا افراد زيادي دور و بر انسان نيستند كار مومنان و مسلمانان واقعي است.

به تعبير ديگر نماز صبح قرار داده شده تا عاشقان واقعي الله و مومنان و مسلمانان واقعي در يك غربال الهي قرار گيرند و در خلوتي عاشقانه بالاترين مواهب و ثواب ها را از دست محبوب دريافت نمايند.

پس از آنجايي كه امام صادق عليه السلام فرمودند شيعيان ما را از رعايت كردن وقت نماز ها بشناسيد اين در شان شيعان اهل بيت نيست كه نسبت به نماز صبح سهل انگاري نمايند و شامل خطاب قرآني "فويل للمصلين" شوند كه رسول خداصلي الله عليه وآله فرمودند: کسی که نماز صبح نخواند قرآن از او بیزار است.
(اسرار الصلوه/ص۳۴)
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها