عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

هلدینگ‌ های بزرگ هتل‌ سازی دنیا برای حضور در ایران اعلام آمادگی کردند

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

هلدینگ‌ های بزرگ هتل‌ سازی دنیا برای حضور در ایران اعلام آمادگی کردند
پنج شنبه 20 اسفند 1394  10:56 ق.ظ

به گفته «مسعود سلطانی‌فر» معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هلدینگ‌های بزرگ هتل‌سازی برای حضور در ایران اعلام آمادگی کرده‌اند.

 

«مسعود سلطانی‌فر» در حاشیه هفتمین نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر که شنبه پانزدهم اسفندماه به میزبانی استان البرز در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، بیان کرد:

۹۵۰ پروژه در بخش گردشگری با برآوردی معادل ۳۰ هزار میلیارد تومان در کشور به اجرا در خواهد آمد.

 

وی در ادامه به بسته پیشنهادی پساتحریم سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اشاره کرد و گفت که یک هزار و ۵۰۰ پروژه با برآوردی معادل ۳۰ میلیارد دلار یعنی ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از دو ماه قبل آماده و اطلاعات این پروژه‌ها به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی در سایت سازمان وجود دارد.

 

سلطانی‌فر با ابراز امیدواری که پس از اجرای برجام و لغو تحریم‌ها شاهد سرمایه‌گذاران خارجی در کشور باشیم، گفت:

در حال حاضر هلدینگ‌های بزرگ هتل‌سازی دنیا برای حضور در ایران اعلام آمادگی کرده و به مرور به ایران خواهند آمد تا در این بخش سرمایه‌گذاری کنند.

 

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تاکید بر اینکه تعداد بناها، سایت‌ها و اماکن تاریخی در کشور زیاد است ایران را یک کشور موزه بزرگ و منحصر به فرد معرفی کرد.

 

وی در ادامه با تاکید بر اینکه رسیدگی به همه امکان تاریخی در توان دولت با اعتبارات اندک دولتی نیست، گفت:

رویکردی که دولت در پیش گرفته است استفاده از بخش خصوصی و مشارکت مردم در نگهداری این آثار تاریخی است. بسیاری از بناهای تاریخی به جز بناهای و اماکن نفیس که مرمت و بازسازی اشان در حیطه مسئولیت سازمان است، مابقی اماکن مانند کاروانسراها و خانه‌های قدیمی با تغییر کاربری به پذیرایی، اقامتی و فرهنگی می‌توانند توسط خود مردم مورد مرمت و بازسازی قرار گیرند.

 

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تاکید کرد که سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بر واگذاری برخی بناهای تاریخی مانند کاروانسراها و خانه‌های قدیمی به بخش خصوصی نظارت کامل دارد.

 

سلطانی‌فر با بیان اینکه بناهای قابل واگذاری به بخش خصوصی با نظارت سازمان تبدیل به رستوران‌ها، هتل‌های سنتی و همچنین فروشگاه‌های صنایع دستی می‌شوند، افزود:

در قبال سرمایه‌گذاری زمان بهره‌برادی در اختیار بخش خصوصی قرار خواهد گرفت که زمان بهره‌برداری متناسب با میزان سرمایه خواهد بود. به این دلیل که بناهای تاریخی تبدیل به بنگاه‌های اقتصادی برای توسعه اشتغال در جامعه می‌شوند، سیاست واگذاری برخی از این بناهای تاریخی به بخش خصوصی در بسیاری از کشورهای موفق گردشگری در دنیا اجرا شده است.

 
منبع : مهرنیوز

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها