عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

اوباما وضعیت اضطراری علیه ایران را یک سال دیگر تمدید کرد

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

اوباما وضعیت اضطراری علیه ایران را یک سال دیگر تمدید کرد
پنج شنبه 20 اسفند 1394  12:26 ب.ظ

 
«باراک اوباما»، رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه دستور اجرایی شماره ۱۲۹۵۷ که وضعیت رابطه با ایران را اضطراری اعلام می‌کند را برای یک سال دیگر تمدید کرد. به گزارش فارس به نقل از اسپوتنیک، اوباما در این بیانیه خاطرنشان کرده «علی‌رغم توافق هسته‌ای تاریخی برای ضمانت ماهیت صرفاً صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای ایران، برخی از اقدامات و سیاست‌های معین این کشور کماکان، تهدیدی غیرعادی و نامعمول برای امنیت ملی، سیاست خارجی و اقتصاد ایالات متحده ایجاد می‌کنند.» دستور اجرایی ۱۲۹۵۷ را رئیس‌جمهور وقت آمریکا روز ۱۵ مارس سال ۱۹۹۵ صادر کرد. از آن زمان به بعد، روسای جمهور آمریکا سالانه آن را تمدید کرده‌اند.
 
بر اساس این دستور اجرایی کلینتون کمک به توسعه منابع نفتی ایران را ممنوع کرد و شرکت های آمریکایی را از هرگونه معامله یا مشارکت در ‏قراردادهای مالی در صنعت نفت و گاز ایران منع کرد. بر اساس این دستور اشخاص حقیقی و حقوقی آمریکایی یا اشخاص حقوقی که تحت مدیریت افراد آمریکایی هستند از حضور در قرارداد یا ارائه ضمانتنامه به اشخاص ثالث در قراردادهایی که شامل ۱- نظارت یا مدیریت توسعه منابع نفتی ایران ۲- تامین مالی توسعه میادین نفتی ایران باشد، منع شدند.

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها