عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

عربستان به گفت و گوی مستقیم با انصارا... یمن تن داد

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

عربستان به گفت و گوی مستقیم با انصارا... یمن تن داد
پنج شنبه 20 اسفند 1394  12:27 ب.ظ

 

ائتلاف عربی ضد یمن به ریاست عربستان، رسما در مرز های این کشور با یمن، آتش بس اعلام کرد. به گزارش «واس»، نیرو های ائتلاف عربی (ضد یمن) چهارشنبه با میانجیگری قبایل یمنی به توافق برای این آتش بس با مدافعان و گروه مقاومت یمن، دست یافتند.

 

به گزارش العربیه، ادعا شده است که هدف از قبول آتش بس مرزی توسط مهاجمان به حاکمیت ملی یمن، دستیابی به راه حل سیاسی بر اساس قطعنامه شورای امنیت جهت خاتمه دادن به بحران در این کشور است. با این حال، با وجود توافق آتش بس، به گزارش المسیره، سه شهروند یمنی در تجاوز هوایی عربستان به استان الجوف شهید شدند. این اقدام عربستان، اما بی پاسخ نماند و به گزارش سبا، موشک قاهر1 یمنی ها، بر سر مزدوران متجاوز عربستانی در مارب فرود آمد.

همزمان با برقراری این آتش بس، ارسال مواد پزشکی و کمک های انسانی به مناطق مرزی یمن خواهد بود که قرار است از مرز عربستان وارد این کشور شود. از زمان آغاز حمله عربستان و همپیمانانش به یمن این نخستین بار است که ریاض و انصارا... یک مذاکره مستقیم نتیجه بخش انجام داده اند. طی این توافق، یک نظامی عربستانی از سوی انصارا... به مقامات ریاض تحویل داده شده و عربستان نیز هفت تن از یمنی هایی که به اسارت گرفته بود را به انصارا... داده است. عربستان سعودی با همدستی برخی کشور های عربی دیگر و همراهی آمریکا، از ششم فروردین سال جاری حملات گسترده ای را علیه این کشور همسایه خود آغاز کرد که بیش از 7000 کشته برجای گذاشته است.

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها