عضویت العربیة English
امام علی علیه‌السلام: برترین جهاد آن است که انسان روز خود را آغاز کند در حالى که در اندیشه ستم کردن به احدى نباشد. من لا یحضر الفقیه، ح 5762

سید حسن خمینی: جلوگیری از مصادره امام هدف اصلی ام از ورود به انتخابات بود

سید حسن خمینی: جلوگیری از مصادره امام هدف اصلی ام از ورود به انتخابات بود
پنج شنبه 20 اسفند 1394  12:35 ب.ظ

تولیت حرم امام راحل، در دیدار اعضای مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به آن چه در جریان مقدمات و متن انتخابات اخیر رخ داد، اظهار کرد: همان گونه که ماه ها قبل از ثبت نام با برخی دوستان مطرح کرده بودم، از روز اول تقریبا مطمئن بودم که چه اتفاقاتی رخ خواهد داد، گرچه نتایج مبارکی که در پی آمد بیش از حد تصور بود.

به گزارش جماران حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی جلوگیری از مصادره امام را هدف اصلی از ورود خویش به انتخابات خواند و تأکید کرد: باید تلاش کنیم امام نماد وحدت ملی جامعه ایران باقی بماند. وی با بیان این که جمهوری اسلامی ثمره مجاهدت 1400 ساله تشیع است و پشتوانه این دستاورد نیز اندیشه و کاریزمای شخص امام راحل است، گفت: لذا عظمت این شخص نباید بشکند و باید جلوی به انحصار درآمدن آن توسط یک جریان را نیز بگیریم. 

سید حسن خمینی، بازگشت به امام در جریان تحولات سیاسی جاری کشور را یک امر مبارک خواند و افزود: باید قرائت های مختلف در این چارچوب به رسمیت شناخته شود و نباید کسی را به زور از این دایره بیرون کنیم. وی دلیل احیای نام و یاد امام در آستانه انتخابات اخیر را در مشکل گشایی و فایده مندی شخصیت ایشان دانست و ابراز امیدواری کرد که آفات احتمالی در این مسیر در آینده و گذشته رفع شود.

در ابتدای این دیدار آیت ا... سید حسین موسوی تبریزی در سخنانی با تجلیل از شخصیت علمی سید حسن خمینی خطاب به وی گفت: در ابتدا موافق کاندیداتوری شما در انتخابات نبودم اما بعدها به این نتیجه رسیدم که این تصمیم و اتفاقات پس از آن از الطاف خفیه الهی بود. مهم ترین لطف خفیه الهی این بود که شما ثبت نام کردید، اما رد صلاحیت شدید چرا که گرچه حضور در خبرگان می توانست مؤثر باشد اما تأثیر آن از رد صلاحیت کمتر بود. گفتنی است روز گذشته آیت ا.. محفوظی از استادان عالی حوزه با حضور در بیت امام با وی دیدار کرد.

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

مدیران برتر آبان ماه

khodaeem1

khodaeem1
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 89028
دسترسی سریع به انجمن ها