عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

او بهترین معلم دنیاست +عکس

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 63426
محل سکونت : تهران

او بهترین معلم دنیاست +عکس
پنج شنبه 20 اسفند 1394  05:22 ب.ظ

حدود 15 سال پیش بود که بیرون کارخانه ام ایستاده بودم و تقریبا 20 بچه را دیدم که امتحانشان را داده بودند و از مدرسه شهرداری به خانه برمی گشتند. آنها خیلی خوشحال بودند. به هرحال من مشتاق شدم از آنها در مورد آنچه در مدرسه می خوانند بپرسم، و بعد از برقراری ارتباط با آنها، شوکه شدم! وقتی فهمیدم هیچ یک از آنها نمی داند که چه می خوانند و می نویسند!
 
برترین ها: صاحب کارخانه هندی، کمال پارمار، با الهام از بچه هایی که در مقابل کارخانه خود دیده بود، اقدامی ابتکاری و باورنکردنی انجام داده است. او می گوید: «حدود 15 سال پیش بود که بیرون کارخانه ام ایستاده بودم و تقریبا 20 بچه را دیدم که امتحانشان را داده بودند و از مدرسه شهرداری به خانه برمی گشتند. آنها خیلی خوشحال بودند. به هرحال من مشتاق شدم از آنها در مورد آنچه در مدرسه می خوانند بپرسم، و بعد از برقراری ارتباط با آنها، شوکه شدم! وقتی فهمیدم هیچ یک از آنها نمی داند که چه می خوانند و می نویسند! و تعجب برانگیزتر این بود که همه آنها کلاس هشتم بودند! 
 
پس از صحبت با این بچه ها، پارمر تصمیم گرفت از 400 دانش آموز مناطق فقیرنشین نظرسنجی کند و نتایج این نظرسنجی او را متعجب کرد. از تمام کسانی که با آنها مصاحبه کرده بود، تنها 5 نفر خواندن و نوشتن می دانستند! در آن لحظه، پارمر می دانست که می خواهد کاری در این باره انجام دهد و  او موفق شد با کمک دوستش یک مدره خیابانی ایجاد کند. پارمر توضیح می دهد: «ما همه چیز به بچه ها آموزش می دهیم، از آموزش الفبا تا مراحل تحصیلی بالاتر. اینجا بچه ها برای امتحانات مدرسه شهرداری آماده می شوند و سالی یکبار هم ما از آنها امتحان می گیریم. ما هر روز دو ساعت به آنها آموزش می دهیم و سپس همه با هم شام می خوریم.» بیشتر بچه ها به خاطر شام که در ظروف بهداشتی و فانتزی سرو می شود، جذب مدرسه پارمر می شوند. علاوه بر اینکه مربی، شاگردان خود را هر سال به یک اردو می برد. 
 
از وقتی پارمر مدرسه خود را در خیابان های احمدآباد شروع کرده، دانش آموزان او از 10 تا به 115 تا رسیده اند. او همچنین می بیند که دانش آموزان پس از شرکت منظم در کلاس های او در امتحاناتشان موفق می شوند. 
«یکی از دانش آموزان دختر من اخیرا مدیر بانک شد، یکی از آنها مهندس کامپیوتر، یکی دیگر مهندس مکانیک و یکی دیگر از دختران هم پزشکی، و این لیست همچنان ادامه دارد...» پارمر توضیح می دهد که هیچ گاه به استخدام معلم های جدید احتیاج نداشته است، چون دانش آموزان قدیمی او دوست دارند برگردند و به دانش آموزان جدید آموزش دهند. همچنین داوطلبانی از کشورهای دیگر نیز به ما پیشنهاد می دهند. 
 
«تصور کنید، همان کسانی که خواندن و نوشتن بلد نبودند، حالا مهندس، پزشک و مدیر بانک شده اند، برای من این بعنی موفقیت.»
 
پارمر فقط یک پیام دارد که می خواهد آن را با همه مردم جهان به اشتراک بگذارد: «من هیچ درخواست بزرگی از مردم ندارم... فقط سعی کنید هرسال فقط به یک کودک دانش بیاموزید و سپس تفاوتی که در جامعه ایجاد می شود را ببینید.» 
 
بهترین معلم دنیا!

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

تشکرات از این پست
mehdi0014
دسترسی سریع به انجمن ها