عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

روش های جدید سوییچ بین اپلیکیشن ها در اندروید N

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50671
محل سکونت : یزد

روش های جدید سوییچ بین اپلیکیشن ها در اندروید N
یک شنبه 23 اسفند 1394  03:58 ب.ظ

 

هم اکنون با عرضه نسخه پیش نمایش اندروید N برای توسعه دهندگان، گوگل تغییرات زیادی در اندروید N ایجاد کرده است و بسیاری از قابلیت های مهم و جدید آن مانند قابلیت نمایش دو تکه و یا بهبود قابلیت Doze، به شدت تحت پوشش خبری قرار گرفته اند. اما تغییرات جزیی دیگری نیز در این میان به اندروید N اضافه شده اند که احتمالا می توانند همه چیز را برای یک تجربه کاربری روزانه آسان تر کنند. یکی از این تغییرات جزیی که در مصارف عمومی بسیار به چشم خواهد آمد، قابلیت جدید سوییچ بین اپلیکیشن هاست.


اصلی ترین تغییر در این بخش، اضافه شدن گزینه جدید دبل تپ است که در قالب یک دکمه مربع شکل جهت یابی گنجانده شده و به نام دکمه مالتی تسکینگ، دکمه اپلیکیشن های اخیر یا دکمه بررسی اجمالی نیز شناخته می شود. در بسیاری از قسمت ها دوبار لمس این دکمه می تواند آخرین اپلیکیشنی که باز بوده است را به نمایش دربیاورد. در واقع، این یعنی اگر در حال کار با یک اپلیکیشن باشید، دبل تپ می تواند اپلیکیشن فعلی شما را با اپلیکیشن های قبلی سوییچ کند، بنابراین در حین انجام کار می توانید در میان اپلیکیشن های مورد نیاز خود به جلو و عقب بروید. اگر هم در هوم اسکرین باشید، دبل تپ می تواند آخرین اپلیکیشن مورد استفاده شما را دوباره باز کند.

روش های جدید سوییچ بین اپلیکیشن ها در اندروید N
علاوه بر این، اگر دکمه اپلیکیشن های اخیر را لمس کنید تا لیستی از اپلیکیشن ها در اختیارتان قرار بگیرد، می توانید به لمس این دکمه ادامه بدهید تا لیست آماده شده یکی یکی برایتان به نمایش دربیاید و هنگامی که این کار را متوقف کنید، اپلیکیشن انتخاب شده برای شما باز می شود. در آخر نیز می توانید از دکمه مربعی استفاده کنید تا وارد حالت جدید نمایش دو تکه ای شده و یا از آن خارج شوید. نگه داشتن این دکمه هنگامی که در یک اپلیکیشن هستید، می تواند شما را به حالت نمایش دو تکه منتقل کند و اگر در هنگام نگه داشتن دکمه در حالت نمایش دو تکه باشید، از این حالت خارج خواهید شد.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها