عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

اعلام تقویم کاری ایام نوروزی موزه ها و اماکن تاریخی فرهنگی

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

اعلام تقویم کاری ایام نوروزی موزه ها و اماکن تاریخی فرهنگی
دوشنبه 24 اسفند 1394  08:58 ق.ظ

اداره کل موزه‌های کشور با صدور بخشنامه‌ای تقویم کاری ایام نوروزی موزه‌ها و اماکن فرهنگی- تاریخی زیرمجموعه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را اعلام کرد.

 

مدیر کل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی کشور گفت که بر اساس بخشنامه صادر شده از سوی اداره کل موزه‌های ایران، ۲۹ اسفندماه جاری تمامی موزه‌ها و اماکن وابسته فعال در روز یکشنبه اول فرودین ماه سال ۱۳۹۵ از ساعت ۱۲ آماده پذیرایی از بازدیدکنندگان خواهند بود.

 

«محمد رضا کارگر» افزود که ساعت کار موزه‌ها از ساعت ۹ تا ۱۹ تعیین شده و افزایش ساعات کاری کاخ موزه‌ها، موزه‌ها و اماکن تاریخی فرهنگی که ظرفیت بازدید بیشتری دارند در اختیار مدیران کل استانی، مدیران کاخ موزه‌های تهران و موزه ملی است.

 

به گفته وی نرخ ورودی موزه‌ها و اماکن تاریخی فرهنگی زیرمجموعه سازمان میراث فرهنگی تغییری نداشته و تمامی بازدیدهای نیم بها و رایگان در ایام یاد شده لغو می‌شود.

 

موزه‌ها و اماکن تاریخی روز ۱۳ فروردین باز خواهند بود و مدیران مجموعه‌هایی که دارای فضای سبزند می‌بایست از برگزاری مراسم سنتی روز سیزدهم در محوطه‌های یاد شده جلوگیری کنند..

 

به موجب این بخشنامه موزه‌ها و اماکن تاریخی فرهنگی باید نسبت به نصب تابلو نرخ ورودی در محل مناسب و در معرض دید بازدیدکنندگان و همچنین نصب تابلو راهنمای ورودی در مجموعه‌هایی که دارای چند موزه یا بنای تاریخی هستند اقدام کنند.

 

الصاق کارت شناسایی تمامی پرسنل، ایجاد و راه‌اندازی باجه‌های بلیت فروشی در نقاط مختلف شهرهای پربازدید، خودداری از بکارگیری نیروهای غیرمتخصص در امر راهنمایی بازدیدکنندگان، تعبیه کیوسک‌های اطلاع‌رسانی در محل ورودی مجموعه‌ها، برگزاری نمایشگاه‌های مرتبط و ..... از دیگر بندهای مطرح‌شده در این بخشنامه است.

 

منبع : ایرنا

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها