عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

نمایشگاه نگارگری ایرانی در موزه ملی ارمنستان گشایش یافت

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

نمایشگاه نگارگری ایرانی در موزه ملی ارمنستان گشایش یافت
دوشنبه 24 اسفند 1394  08:46 ب.ظ

نمایشگاه نگارگری ایرانی به همت رایزنی فرهنگی ایران و با همکاری موزه ملی ارمنستان، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و موزه هنرهای معاصر تهران، در ایروان گشایش یافت.

 

آیین گشایش نمایشگاه نگارگری ایرانی با حضور معاون وزیر فرهنگ ارمنستان، «مجید ملانوروزی»، مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس موزه هنرهای معاصر تهران، شماری از هنرمندان ایرانی، دیپلمات‌های مقیم ایروان از جمله ابراهیم پور، کاردار سفارت ایران و جمع گسترده فرهنگ دوستان و هنرشناسان ارمنی و نیز اصحاب رسانه برگزار شد.

 

رییس موزه ملی ارمنستان از برگزاری این نمایشگاه و نیز همکاری‌های همه جانبه ایران با ارمنستان تقدیر کرد و تلاش هنرمندان ایرانی در عرصه‌های مختلف هنری را مورد ستایش قرار داد.

 

«آرمان زادوریان» همچنین آثار ارائه‌شده هنرمندان ایرانی در این نمایشگاه را اعجاب‌برانگیز دانست و ابراز امیدواری کرد که شهروندان ارمنستان پس از بازدید این نمایشگاه، بیش از پیش با عمق هنر و فرهنگ ایرانیان آشنا شوند.

 

رایزن فرهنگی کشورمان در ارمنستان نیز در آیین گشایش این نمایشگاه، زبان هنر را زبان همدلی، صلح ، آرامش و زبان‌دوستی ملت‌ها دانست و گفت:

هر گام در راه اشاعه هنر، گامی است در راه ایجاد صلح و امنیت و در جهان امروز. ما به شدت به این گام‌ها نیازمندیم.

 

«مجید مشکی» با اشاره به همکاری‌های گسترده فرهنگی میان ایران و ارمنستان، ابراز امیدواری کرد که این همکاری‌ها الگوی فعالیت‌های فرهنگی منطقه باشد و روزی را شاهد باشیم که همگان سلاح تهدید و کشتار را بر زمین بگذارند و ابزار هنر را برای گسترش صلح و دوستی به دست گیرند.

 

بنا بر اعلام سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نمایشگاه نگارگری ایرانی با ارایه ۵۴ اثر از ۲۵ هنرمند جوان ایرانی از ۲۱ اسفند ماه ۹۴ به مدت یک ماه در موزه ملی کشور ارمنستان برپا خواهد بود.

 
منبع : ایرنا

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها