عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: فاطمه علیها السلام، همواره مظلوم و از حق و میراث خود محروم بود. امالى طوسى، ص 155

تهیه روپوش‌های اسلامی در بیمارستان های انگلیس

تهیه روپوش‌های اسلامی در بیمارستان های انگلیس
سه شنبه 25 اسفند 1394  10:15 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از breitbart.com، در پی شکایات متعدد بیماران زن مسلمانان از روپوش‌های بیمارستانی نامناسب در بیمارستان‌های انگلیس، یک شورای خدمات بهداشت ملی در این کشور، اقدام به تولید روپوش‌های بیمارستانی جدیدی برای حفظ شئون اسلامی بیماران تهیه کرده تا تمامی بیماران خصوصا مسلمانان محلی این کشور، از حجاب کاملی در فضای بیمارستان برخوردار باشند.

این روپوش‌های جدید که روپوش‌های «کرامت چندادیانی» نام گذاری‌شده‌اند، قابلیت ایجاد پوشیه را به عنوان ماسک صورت نیز دارند و از این پس در دو بیمارستان «کریس چرچ» و «رویال بورنه ماوس» در کشور انگلیس مورد استفاده قرار خواهند گرفت. برخلاف روپوش‌های قبلی، این لباس‌های جدید دارای آستین‌های بلند، بخشی به منظور پوشش موهای سر، ماسک صورت و کمربندی به دور کمر هستند.

ایده تهیه این روپوش‌ها از بانوان مسلمان گرفته شده است دفتر رسانه‌ای بیمارستان به خبرنگاران گفته است که ایده تهیه این روپوش‌ها را از خواهران مسلمان محلی گرفته است. با این حال آن‌ها معتقدند که لباس‌های جدید برای بانوان ادیان و مکاتب دیگر مانند یهودیان ارتودکس یا هندوها نیز مناسب خواهد بود. سو ملار، مدیر بخش تعامل با بیماران در این باره گفت: زمانی که با بانوان مسلمان بیمار در رابطه بودم متوجه بودم که پوشیدن روپوش‌های معمول بیمارستانی آن‌ها را اذیت می‌کند چرا که در وضعیتی قرار می‌گیرند که ایمان‌شان خدشه دار می‌شود. ما نمی‌خواهیم که هیچ بیماری چنین حسی داشته باشد، به همین دلیل این روپوش‌های جدید را تدارک دیدیم. ندا فوال، یکی از اعضای تیم تعامل با بیماران نیز گفت: ما بسیار خرسندیم از اینکه چنین روپوش‌هایی ساخته شدند. شاید غیرمسلمانان درک نکنند ولی روپوش‌های نامناسب و بدن نما برای زنان مسلمان بسیار آزاردهنده است و تهیه این روپوش‌های جدید امری بسیار ضروری بود.

انتهای پیام/

nargese_montazer

nargese_montazer
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1391 
تعداد پست ها : 1693
محل سکونت : آذربایجان غربی
farshon تشکرات از این پست

پاسخ به:تهیه روپوش‌های اسلامی در بیمارستان های انگلیس
دوشنبه 2 فروردین 1395  10:22 ق.ظ

اینجاست که قدرکشورمونوبایستی بدونیم

مدیرتالارلطیفه وطنزوحومه

farshon

farshon
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1387 
تعداد پست ها : 38213
محل سکونت : خراسان رضوی
دسترسی سریع به انجمن ها