عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

می‌ایستاد، اذان می‌گفت و نماز اول وقت می‌خواند

می‌ایستاد، اذان می‌گفت و نماز اول وقت می‌خواند
چهارشنبه 26 اسفند 1394  08:03 ق.ظ

می‌ایستاد، اذان می‌گفت و نماز اول وقت می‌خواند

خبرگزاری فارس: اذان گفتن در مقابل بعثی‌ها

به گزارش خبرنگارحماسه و مقاومت فارس (باشگاه توانا)، ولی‌الله عرب عضو گردان هشت سپاه تهران اظهار داشت: وقتی سپاه تشکیل شد، گردان 8 سپاه یکی از 9 گردان سپاه بود که بیشتر فرمانده‌هان لشکر محمد رسول‌الله و لشکر سیدالشهداء از این گردان ساخته شده بودند.

یکی از کسانی که در گردان 8 بود شهید «مهدی خندان »بود. وی در غرب هنگامی که بازی‌دراز در دستمان بود بعضی وقت‌ها از بچه‌ها جدا می‌شدند و مسیری را به طرف دشمن می‌رفتند و مدتی می‌ماندند و برمی‌گشتند. این اتفاق بیشتر موقع نماز می‌افتد. یکی از بچه‌ها یک روز او را تعقیب می‌کند و می‌بیند او از منطقه جدا می‌شود و بین نیروهای خودی و عراقی می‌ایستد و داخل سنگری می‌شود و کاملاً دیده می‌شود و مقابل عراقی‌ها اذان می‌گوید و بعد نماز می‌خواند و برمی‌گردد. وقتی به او می‌گویند این چه کاری است که می‌کنی؟ می‌گوید: «من وظیفه دینی‌ام را انجام می‌دهم و می خواهم بگویم ما برای چی با شما می‌جنگیم. همه جنگ ما همین اذان و نماز رسول‌الله است.»

در طول این مدتی که این کار را انجام می‌دهد هیچ اتفاقی برای او پیش نمی‌افتد. این یکی از رشادت‌های شهیدی است که پیکرش 40 روز ایستاده روی سیم‌خاردار قرار داشت.

 

a433b6090c

a433b6090c
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1394 
تعداد پست ها : 14041
محل سکونت : خراسان جنوبی
دسترسی سریع به انجمن ها