عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

اجازه ندهید حماسه عظیم دفاع مقدس دستخوش فراموشی و تحریف شود

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286994
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

اجازه ندهید حماسه عظیم دفاع مقدس دستخوش فراموشی و تحریف شود
چهارشنبه 26 اسفند 1394  01:51 ب.ظ

اجازه ندهید حماسه عظیم دفاع مقدس دستخوش فراموشی و تحریف شود


رهبر معظم انقلاب در دیدار مسئولان اردوهای راهیان نور کشور فرمودند: اجازه ندهید حماسه عظیم دفاع مقدس دستخوش فراموشی و تحریف شود.
اجازه ندهید حماسه عظیم دفاع مقدس دستخوش فراموشی و تحریف شود

به گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع پرس، امروز(26 اسفند) سالروز دیدار اعضای ستاد مرکزی راهیان نور با رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال 92 است، از این رو به بازخوانی بیانات معظم له می‌پردازیم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان و دست‌اندرکاران اردوهای راهیان نور کشور، ابتکار بازدید از مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس را یک ابتکار الهی و انقلابیِ بسیار شایسته در جهت شناساندن اجزاء برجستهٔ حادثهٔ بزرگ و تاریخی دفاع مقدس به مردم و نسل جوان کشور خواندند و تأکید کردند: «فراموشی» و «تحریف» دو آسیب و خطر بزرگی است که در کمین هر حادثه بزرگ تاریخی قرار دارد و نخبگان، فرزانگان و دست اندرکاران عرصه دفاع مقدس، با شناساندن دقیق این ذخیره و گنجینهٔ فرهنگی، اجازه ندهند این حماسه دستخوش فراموشی و تحریف شود.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به آثار مکتوب و هنری فراوان منتشر شده در حوزه دفاع مقدس، خاطرنشان کردند: دفاع مقدس همانند یک تابلوی عظیم و بسیار باشکوهی است که هرچه بیننده به اصل حادثه نزدیک می‌شود و درباره اجزاء و ترکیب آن تعمق بیشتری می‌کند به ابعاد جدید و شگرف بیشتری دست می‌یابد.
 

ایشان مبنای توصیه امام راحل به عموم مردم و مسئولان درخصوص ضرورت مطالعه نامه‌ها و وصیت نامه‌های شهدا را همین واقعیت دانستند و افزودند: وصیت نامه شهدا دریچه‌ای برای فهم حالات معنوی رزمندگانی است که قادر به انجام کارهای بزرگ و پیروزی در صحنه‌هایی شدند که با معادلات مادی و نظامی معمول دنیا قابل محاسبه نیست.
 
رهبر معظم انقلاب اسلامی در ادامه به تبیین دو آسیب عمدهٔ پیش روی حوادث بزرگ دنیا پرداختند.
 
«فراموشی» بدلیل تکرار نکردن جزئیات حوادث بزرگ، اولین آسیب مورد اشاره رهبر انقلاب بود.
 


ایشان در این بخش به مسئله فلسطین اشاره و خاطرنشان کردند: امروز نظام سلطه تلاش می‌کند با همین ترفند، حادثه کم نظیرِ بیرون راندن مردم بومی شهر‌ها و روستا‌ها از کشور فلسطین به تدریج کمرنگ و فراموش شود.
 
رهبر معظم انقلاب اسلامی زنده ماندن مسئله فلسطین در طول این سال‌ها به رغم همه توطئه‌های جبهه استکبار را «مرهون انقلاب اسلامی و فریادهای خالصانه امام خمینی» دانستند و گفتند: نباید اجازه داد حادثه عظیم دفاع مقدس نیز دستخوش فراموشی شود.
 
ایشان «تحریف» و «تغییر ماهیت» را دومین آسیبی دانستند که حوادث بزرگ در معرض آن قرار دارند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای اصل حادثه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را نیز در معرض آسیب تحریف دانستند و گفتند: معنی ندارد که برخی از آثار فرهنگی و هنری که به نام دفاع مقدس تولید می‌شود و یا همایشهایی که برگزار می‌گردد در تعارض با ماهیت و اصل این حرکت عظیم باشد.


 
رهبر معظم انقلاب اسلامی اردوهای راهیان نور و بازدید از مناطق عملیاتی را یک سنت حسنه به منظور پیشگیری از دو آسیب «فراموشی» و «تحریف» خواندند و افزودند: باید از برخی حوادثی که گاهی در این اردو‌ها پیش می‌آید جلوگیری کرد اما اینگونه حوادث نباید بهانه‌ای برای زیر سؤال بردن اصل این حرکت بزرگ و مفید شود.
 
ایشان تصریح کردند: نکته اصلی و کلیدی در اردوهای راهیان نور، ایجاد زمینه برای «زیارت با معرفت» است.
 
حضرت آیت الله خامنه‌ای یک ابزار فراهم کردن زمینه «زیارت با معرفت» را تولید جزوه‌هایی به عنوان شناسنامهٔ مناطق جنگی و عملیاتهای دفاع مقدس برشمردند و افزودند: کتابهای بسیار خوبی در حوزه دفاع مقدس نوشته شده که قابلیت تبدیل شدن به فیلمهای جذاب را دارد و همچنین تمام مناطق جنگی و هر یک از عملیات‌های دفاع مقدس نیز می‌تواند دستمایه تولید آثاری فاخر قرار گیرد.
 
 
"ضرورت فعال نگه داشتن مجموعه‌های مردمی"، "تداوم سفرهای دسته جمعی" و "انتخاب راویانی که روزهای حساس و سرنوشت ساز دفاع مقدس را از نزدیک درک کرده‌اند"، توصیه‌های دیگر رهبر معظم انقلاب به دست اندرکاران برگزاری اردوهای راهیان بود.
 
در ابتدای این دیدار سردار کارگر، رئیس ستاد مرکزی راهیان نور، گزارشی از اقدامات و برنامه‌های این ستاد بیان کرد.
 
 
انتهای پیام/

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها