عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: فاطمه علیها السلام، همواره مظلوم و از حق و میراث خود محروم بود. امالى طوسى، ص 155

دولت کانادا باید نشان دهد در صدد برقراری روابطی مبتنی بر عدم دخالت در امور داخلی ایران است

دولت کانادا باید نشان دهد در صدد برقراری روابطی مبتنی بر عدم دخالت در امور داخلی ایران است
چهارشنبه 26 اسفند 1394  02:28 ب.ظ

سخنگوی وزارت خارجه با تاکید بر نگاه مثبت ایران به موضع جدید کانادا گفت: دولت کانادا باید در عمل نیز نشان دهد که در صدد برقراری روابطی برابر و مبتنی بر عدم دخالت در امور داخلی و احترام و منافع متقابل است.

خبرگزاری فارس: دولت کانادا باید نشان دهد در صدد برقراری روابطی مبتنی بر عدم دخالت در امور داخلی ایران استحسین جابری‌انصاری سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره اظهارات اخیر «جاستین ترودو» نخست وزیر جدید کانادا در مصاحبه با روزنامه هافینگتون کانادا در تشریح سیاست جدید این کشور در قبال خاورمیانه و ابراز تمایل برای بهبود روابط با جمهوری اسلامی ایران و گشایش سفارت کانادا در تهران، اظهار داشت: دولت جدید کانادا از ابتدا مواضع و اظهاراتی درخصوص رویکرد منطقه‌ای و بین‌المللی خود داشته که نشان می‌دهد مایل است سیاست‌ها و رویکردهای متفاوتی را نسبت به دولت قبلی در پیش گیرد.

وی افزود: اگر این رویکرد جدید با نگاه واقع‌بینانه‌تر نسبت به موضوعات منطقه‌ای، بین‌المللی و روابط دوجانبه با کشورهای مختلف همراه باشد، می‌توان نسبت به آینده آن خوشبین بود و ما هم از آن استقبال می‌کنیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: در مورد روابط با ایران همانگونه که قبلا اعلام شده است، کانادا در تعلیق یکجانبه روابط پیش قدم بوده و وضعیت فعلی هم نتیجه مواضع غیرمنطقی دولت قبلی کانادا است.

جابری‌انصاری با بیان اینکه ما به هرگونه موضع جدید دولت کانادا در راستای تغییر شرایط فعلی و بازگشت روابط به شرایط پیش از تعلیق، با نگاهی مثبت می‌نگریم، خاطرنشان کرد: معتقدیم دولت کانادا باید در عمل نیز نشان دهد که در صدد برقراری روابطی برابر و مبتنی بر عدم دخالت در امور داخلی و احترام و منافع متقابل است.

 

mohammadtorres

mohammadtorres
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 21931
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها