عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

اسامی یادمان‌های جدید دفاع مقدس مشخص شد

اسامی یادمان‌های جدید دفاع مقدس مشخص شد
شنبه 29 اسفند 1394  02:53 ب.ظ

اسامی یادمان‌های جدید دفاع مقدس مشخص شد


رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، اسامی یادمان‌های جدید دفاع مقدس را که قرار است در سال 95 به بهره‌برداری برسد، اعلام کرد.
اسامی یادمان‌های جدید دفاع مقدس مشخص شد

سردار سرتیپ بسیجی بهمن کارگر، رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به خبرنگار اعزامیدفاع پرس، درباره یادمان‌های جدیدی که قرار است آماده پذیرایی از زائران سرزمین‌های نور شود، اظهار داشت: مصوب شده سه یادمان جدید در کرمانشاه، آبادان و جاده خرمشهر اهواز ایجاد شود، تا زائران سرزمین‌های نور از این یادمان‌ها نیز بازدید به عمل آورند.

وی اولین یادمان را یادمان «شیخ صله» جوانرود در کرمانشاه ذکر کرد و افزود: یادمان شیخ صله محلی است که تعداد زیادی از رزمندگان در عملیات‌های مختلف در این مکان شیمیایی شدند و برخی عملیات‌های مهم نیز در این منطقه صورت گرفته است.

"شیخ صله روستایی در غربی‌ترین نقطه غرب ایران است که با شش بار بمباران شیمیایی در این زمینه رکوردار شد."

سردار کارگر ادامه داد: یادمان دوم «ذوالفقاریه» در آبادان است؛ که البته هم‌اکنون زائران راهیان نور از این محل بازدید می‌کنند و بسیاری از کارهای ساخت یادمان ذوالفقاریه انجام شده و امیدواریم سال آینده آماده پذیرایی از زائران شود.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در پایان گفت: یادمان سوم نیز در جاده خرمشهر اهواز به نام «یادمان بیت‌المقدس» است؛ که پیش بینی شده این یادمان نیز در سال آینده به بهره‌برداری برسد.

تاکنون 54 یادمان مربوط به دفاع مقدس پذیرای زائران سرزمین‌های نور است؛ که با اضافه شدن این سه یادمان جدید تعداد یادمان‌ها به 57 یادمان می‌رسد.

 

 

mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286862
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها