عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: بخشنده ترین شما پس از من کسی است که دانشی بیاموزد آنگاه دانش خود را بپراکند. میزان الحکمه

راهنمای جامع سفر به بانکوک (قسمت دوم)

راهنمای جامع سفر به بانکوک (قسمت دوم)
شنبه 29 اسفند 1394  06:44 ب.ظ

در این نوشتار به قسمت دوم مقاله «بانکوک و راهنمای کامل سفر به آن (قسمت اول)» می‌پردازیم تا شما خواننده گرامی با جاذبه‌های پایتخت کشور تایلند یعنی شهر بانکوک که یکی از مقاصد گردشگری محبوب ایرانی‌ها است، بیشتر آشنا شوید.

در چه مکان‌هایی می‌توان غذاهای خوب و مناسب پیدا کرد؟

بانکوک برخی از غذاهای تایلندی و بین‌المللی عالی در جهان را به شما عرضه می‌کند و معمولاً هر چیزی بخواهید، می‌توانید در این شهر پیدا کنید (به جز غذاهای مربوط به اتیوپی که اخیراً بسته شده است) هر زمانی که من بانکوک را ترک می‌کنم، دلم برای انواع مختلفی از غذاهای آن تنگ می‌شود. در مسیر آپارتمان من غذاهای خوشمزه و فوق‌العاده محلی، غذاهای ایتالیایی، مکزیکی و سوشی وجود دارد. شما می‌توانید مانند یک پادشاه در این مکان غذا بخورید.

غذا در بانکوک

مکان‌های محبوب برای غذا خوردن شامل موارد زیر است:

• محله چینی‌ها (شما در محله چینی‌ها هیچ چیزی را از دست نخواهید داد)
  • لیتل عربیا (Little Arabia غذاهای خاورمیانه)
  • نانگ لوئنگ (Nang Loeng این مکان تقریباً نزدیک بنای تاریخی دموکراسی است)
  • رامکام هائنگ (Ramkamhaeng روبروی دانشگاهی به همین نام)
  • سوئی رامبوتری (SoiRambuttri در انتهای خیابان یازدهم و در کنار خیابان هفتم)
  • سوخومویت سوئی ۳۳ (SukhumvitSoi 33 غذاهای خوشمزه تایلندی، سوپ‌ها و فروشندگان نودل را می‌توانید در این مکان بیابید)
  • بنای تاریخی پیروزی (Victory Monument)

بعد از خوردن غذاهای تایلندی ممکن است بخواهید چیز دیگری را امتحان کنید. متاسفانه در مقایسه با سایر مکان‌ها، همه غذاهای بین‌المللی خوب در این شهر کمی گران هستند. البته این هزینه بالا خیلی هم گران‌قیمت نیست، اما با توجه به استانداردهای محلی به نظر زیاد می‌رسد. من غذاهای خوب را دوست دارم اما نمی‌توانم هزینه زیادی برای خرید این‌گونه غذاها بپردازم؛ بنابراین بعد از چند سال زندگی در بانکوک، سعی کرده‌ام غذاهای خوبی با قیمت مناسب پیدا کنم. در ادامه می‌توانید برخی از رستوران‌های غربی با قیمت مناسب و غذاهای خوب را مشاهده کنید.

رستوران بلا ناپولی:

«رستوران بلا ناپولی» (Bella Napoli) یکی از مکان‌های موردعلاقه من برای خوردن غذاهای ایتالیایی در بانکوک است. شما می‌توانید بهترین پیتزای شهر را به همراه سایر غذاهای خوشمزه و مخصوص ایتالیایی در این مکان پیدا کنید.

آشپزخانه مکزیکی چارلی براون:

شما نمی‌توانید غذاهای مکزیکی خوب زیادی در آسیا پیدا کنید اما در «آشپزخانه مکزیکی چارلی براون» (Charley Brown’s Mexican Cuisine) این امکان وجود دارد. این مکان یکی از بهترین رستوران‌های ارائه‌دهنده غذاهای مکزیکی است. این رستوران توسط یک سرآشپز آمریکایی ماهر اداره می‌شود که غذاهای آن محبوب همه افراد عاشق مکزیک است. در شب‌های یکشنبه می‌توانید اوقات شاد و لذت‌بخشی داشته باشید.

ایسائو:

«ایسائو» (Isao) نیز یکی از رستوران‌های مورد علاقه من برای خوردن سوشی است. هر چیزی که در این رستوران سفارش دهید، خوشمزه خواهد بود. این مکان منوی متنوعی دارد و محتوای آن همیشه تغییر می‌کند. مطمئن شوید که غذایی با نام «رول زمستانی» (Winter Roll) را امتحان می‌کنید. این غذا بسیار مورد علاقه من است.

رستوران در بانکوک

لا مونیتا تاکوئریا:

«لا مونیتا تاکوئریا» (La MonitaTaqueria) نیز یک رستوران مکزیکی جدید است که نوشیدنی‌های عالی و غذاهای تندی را سرو می‌کند.

رستوران گیاهی مای کیده:

رستوران گیاهی «مای کیده» (May Kaidee) در نزدیکی جاده «خائوسان» واقع شده و یک موسسه در بانکوک است و بهترین غذاهای گیاهی تایلندی را ارائه می‌دهد. سعی کنید غذایی به نام «ماسامان کاری» (Massaman curry) و «رول بهاری» (Spring Rolls) را امتحان کنید. در این مکان کلاس‌های آشپزی هم برگزار می‌شود.

اتاق مغول:

بانکوک دارای رستوران‌های هندی بسیاری است اما این مکان یکی از موارد محبوب من است. رستوران «اتاق مغول» (Moghul Room) در اطراف رستوران ارزان‌قیمت « چارلی بروان» واقع شده است و غذاهای هند شمالی را ارائه می‌کند. بهتر است غذای «تالی» (Thali) را امتحان کنید. در این مکان بهترین و خوشمزه‌ترین غذاها را پیدا خواهید کرد.

پیتزافروشی لیمو چلو:

در حالی که مغازه «بلا ناپولی» بهترین پیتزاهای این ناحیه را ارائه می‌کند، برای چشیدن سایر غذاهای ایتالیایی به همراه پیتزای خوشمزه بهتر است سری به پیتزا فروشی «لیموچلو» (Limoncello) بزنید. اینجا یک مکان تاریخی مشهور است.

رستوران شوشانا:

اگر به دنبال غذاهای آسیای شرقی هستید، می‌توانید سری به رستوران «شوشانا» (Shoshana) بزنید. فلافل رژیمی آن‌ها بی‌نظیر است.

کافه تاپاس:

کافه «تاپاس» (Tapas) بهترین تاپاس‌­های اسپانیایی را در بانکوک دارند. تاپاس نام انواع مواد و غذاهای اشتهاآور خاص مردم اسپانیا است. ممکن است تاپاس سرد سرو شود، مثل مخلوط روغن‌ زیتون و پنیر یا گرم باشد مانند پانتیلی تاس (puntillitas) (ماهی مرکب سرخ‌شده). معمولاً تاپاس را بین زمان اتمام کار روزانه تا شام، یا در تعطیلات آخر هفته موقع نهار می‌خورند. همچنین ۸ تا ۱۲ نوع تاپاس در رستوران‌های اسپانیا وجود دارد. غذایی به نام «پاتاتاز براواز» (Patatas Bravas) نیز بسیار خوشمزه است. این مکان غذاهای بسیار خوشمزه مرتبط با ماهی را ارائه می‌کند.

بهترین مکان‌ها برای یافتن نوشیدنی‌های خوشمزه

شب‌های بانکوک افسانه‌ای است. از جاده «خائوسان» تا «پاتپونگ» (Patpong) گرفته تا رستوران‌ها و کافه‌های بیشمار، بانکوک شهر میهمانی‌ها است. شب‌های این شهر را هرگز نباید از دست بدهید. در سال‌های اخیر، رستوران‌ها و کافه‌های زیادی در این ناحیه باز شده‌اند. اگر چه بیشتر آن‌ها گران‌قیمت هستند اما اگر به دنبال نوشیدنی‌های خوشمزه ارزان هستید، باز هم می‌توانید آن را در شهر پیدا کنید. در زیر فهرستی از مکان‌های خوب برای نوشیدن را مشاهده می‌کنید که موردعلاقه خود من نیز هستند:

منظره زیبا از بانکوک

کافه آپوتکا:

کافه «آپوتکا» (Apoteka) این کافه نوشیدنی‌های خود را به شکل یک داروخانه قدیمی عرضه می‌کند. اگر به دنبال نوشیدنی‌های خوب و خوشمزه به ویژه دم‌نوش‌های درمان‌کننده و شفابخش می‌گردید، اینجا بهترین مکان برای یافتن آن‌ها است.

کافه بریک:

اگر چه کافه «بریک» (Brick) در جاده «خائوسان» واقع شده است اما شما هرگز در حالت عادی آن را تشخیص نمی‌دهید. این کافه درست پشت مجموعه «بادی لاج» (Buddy Lodge) قرار گرفته است و به ندرت توسط گردشگران خارجی کشف می‌شود. این مکان یک کافه تایلندی است که موسیقی شادی در آن اجرا می‌شود. شاید بتوان گفت اینجا یکی از بهترین مکان‌ها برای دوری از گردشگران خارجی و لذت بردن از مکانی کاملاً بومی است.

کافه چارلی ارزان‌قیمت:

کافه «چارلی ارزان‌قیمت» (Cheap Charlie’s Bar) یکی از کافه‌های مورد علاقه افرادی است که به طور موقت در این شهر زندگی می‌کنند. افراد محلی نیز بیشتر شب‌های هفته در این کافه هستند. اینجا یک کافه فضای باز محسوب می‌شود که نوشیدنی‌های ارزان‌قیمتی را برای مشتریان خود فراهم می‌آورد. این مکان برای چند دهه جزء اصلی شهر بوده و یکی از کافه‌های مورد علاقه من است. زمانی که در این شهر زندگی می‌کردم هر شب (به جز یکشنبه که بسته است) به این کافه سر می‌زدم.

کافه کلود فورتی سون:

کافه «کلود فورتی سون» (Cloud47) نمای بسیار زیبایی از خیابان‌های فرعی کوچک و جاده‌ی «سیلوم» دارد. این کافه ارزش بازدید را دارد اما بهتر است از خوردن غذا در این مکان خودداری کنید زیرا غذاهای آن کیفیت چندانی ندارد.

کافه رابین هود:

کافه «رابین هود» (Robin Hood) یکی از کافه‌های محبوب انگلیسی است که دارای صندلی‌های کافی، نوشیدنی‌های متنوع و غذاهای خوشمزه است. اینجا معمولاً محل رفت و آمد افراد محلی و خارجی‌ها است. در مواقعی که بازی فوتبال یا سایر بازی‌های ورزشی در حال برگزاری است، با عنوان یک پاتوق توسط افراد مختلفی پر می‌شود.

دیدنی های بانکوک

کافه روت 66:

کافه «روت 66» (66 Route) بخشی از موسیقی مجموعه موسیقی و ورزشی «آر.سی.ای» (RCA) است و به اتاق‌های مختلفی تقسیم می‌شود. شرق برای موسیقی هیپ هاپ، غرب برای موسیقی تایلندی، شمال و جنوب برای سایر موارد اختصاص داده شده است. اینجا یک محل فوق‌العاده بزرگ و محبوب برای افراد خارجی و تایلندی‌ها است. گردشگران اندکی به این مکان می‌آیند.

کافه د دوبلینر پلیس:

یکی دیگر از کافه‌های محبوب در بانکوک، کافه «د دوبلینر پلیس» (The Dubliner Place) است. این کافه موسیقی زنده، منوی بسیار معمولی و رویدادهای ورزشی متنوع در تلویزیون‌های بزرگ خود را دارد.

کافه ویسگارس:

تایلندی‌ها عاشق انواع مختلف نوشیدنی هستند اما زمانی طول کشید (تا حدودی به خاطر مالیات بالا و عوارض گمرکی واردات) کافه‌ها در سراسر شهر گسترش یابند. اگرچه موارد مختلفی از این کافه‌ها وجود دارد اما اینجا یعنی کافه «ویسگارس» (Whisgars) یکی از مکان‌های محبوب و مورد علاقه من است. این کافه دارای منوی گسترده‌ای از نوشیدنی و حتی سیگار است. اینجا یکی از بهترین مکان‌هایی است که می‌توانید نوشیدنی‌های اصیل و محلی را پیدا کنید اگر چه قیمت‌ها زیاد هم ارزان نیست.

کافه اسمالز:

کافه «اسمالز» (Smalls) در محله «سیلوم» واقع شده و یک ساختمان چندطبقه است. در اواخر شب برای انجام تفریحات شبانه و لذت بردن از نوشیدنی‌های ارزان یک مکان عالی محسوب می‌شود.

زیبایی بانکوک

جاده خائوسان و سوئی رامبورتی:

اینجا یعنی «جاده خائوسان و سوئی رامبورتی» (Soi Rambuttri and Khao San Road) بیشتر از اینکه یک ناحیه خاص باشد، منطقه‌ای است که در آن می‌توانید دوره‌گردها را مشاهده کنید. اگر دوره‌گرد هستید، به دنبال دوره‌گردها می‌گردید و می‌خواهید از فضای موجود دیوانه شوید، بهتر است به این مکان سری بزنید. برج‌های ساخته شده از نوشیدنی مانند نقل و نبات در همه جای این منطقه دیده می‌شوند و ملاقات با افراد محلی در اینجا بسیار آسان است. در اواخر هفته، این مکان محبوب و موردعلاقه دانشجویان تایلندی خواهد بود. من بیشتر اوقات ابتدا سری به «سوئی رامبورتی» می‌زنم.

همان‌طور که مشاهده کردید اگر شهر را به درستی بررسی کنید، موارد بسیار زیبایی همچون معابد، جاذبه‌های گردشگری و رستوران‌های مختلفی را برای بازدید پیدا خواهید کرد. شما می‌توانید غذاهای بین‌المللی خوشمزه، کافه‌های درجه یک جهانی، باشگاه‌های ورزشی، فعالیت‌های مختلف، مکان‌های عالی برای خرید، محله‌های جالب و بی‌نظیر و موارد مختلف دیگری را در پایتخت تایلند، شهر بزرگ «بانکوک» پیدا کنید. اگر از مراکز اصلی شهر دور شوید و به مکان‌های دیگر بروید، می‌توانید شهری غنی و پویا را مشاهده کنید که هیچ‌وقت تصورش را نمی‌کردید.

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

مدیران برتر آبان ماه

khodaeem1

khodaeem1
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 89041
دسترسی سریع به انجمن ها