عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

ترویج فرقه های کاذب در کمپهای ترک اعتیاد

ترویج فرقه های کاذب در کمپهای ترک اعتیاد
دوشنبه 2 فروردین 1395  02:50 ب.ظ

محمد باقر الفت با اشاره به موضوع اعتیاد و ضرورت ترک و باز اجتماعی شدن معتادان گفت: بسیاری از دوره‌های آموزشی امروز در کمپ‌ها برای معتادان برگزار می‌شود که ما با محتوای دوره‌ها موافقتی نداریم چرا که در کنار تشویق و ترغیب معتادان برای ترک اعتیاد، اباحه‌گری توصیه و اقدامات تبشیری انجام می‌شود.

 
وی افزود: در برخی موارد عرفان‌های کاذب در این کمپ‌ها ترویج می‌شود که خود باعث انحراف انسان است. در واقع شاید از یک انحراف جلوگیری کنند یا آن را اصلاح می‌کنند اما مشکلی دیگر را عارض این افراد می‌کنند که شاید خطرناک‌تر از خود موضوع اصلی یعنی اعتیاد باشد.
 
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه خاطرنشان کرد: در این کمپ‌ها در حقیقت فرد معتاد را از یک بیماری به بیماری دیگر و از یک اعتیاد به اعتیاد دیگری سوق می‌دهند که خلاصی از اعتیاد دیگر شاید به مراتب سخت‌تر از خلاصی اعتیاد اول باشد.
 
الفت افزود: این درحالیست که در طرح‌های مورد نظر معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم از محتوای ایرانی ـ اسلامی استفاده می‌شود؛ یعنی برای سم زدایی معتاد از سم دیگر استفاده نمی شود. 
منبع: فارس
meysam1200

meysam1200
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1394 
تعداد پست ها : 596
محل سکونت : فارس
دسترسی سریع به انجمن ها