عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

صحبت های ضد و نقیض قطب دراویش در پیام نوروزی

 
meysam1200
meysam1200
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1394 
تعداد پست ها : 596
محل سکونت : فارس

صحبت های ضد و نقیض قطب دراویش در پیام نوروزی
دوشنبه 2 فروردین 1395  02:57 ب.ظ

همانطور که پیش بینی می شد پیام نوروزی نورعلی تابنده تفاوت بسیاری نسبت به سالهای قبل داشت. قطب فرقه دراویش در پیام امسال خود بیشتر به مسائل اجتماعی و نحوه رفتار دراویش واکنش نشان داد.

نورعلی تابنده در بخش اول این پیام به اهمیت نماز پرداخت و به دراویش متذکر شد که نماز را بر اساس احکام شریعت و آداب طریقت به جا آورند.

این تذکر نورعلی تابنده به پیروی از شریعت و اهمیت نماز در حالی است که در کلیپ منتشر شده از نماز عید فطر دراویش که قطب و بزرگان در آن حضور داشتند هیچگونه پیروی این گروه از احکام شریعت دیده نمی شود.

این تاکید قطب 88 ساله در حالی است که وی در خرداد ماه سال 1393 در جلسه ای که در خانقاه امیرسلیمانی تهران برگزار شد گفت: به هیچ وجه معنویت و روح خود را قربانی رساله مراجع نکنید.

نورعلی تابنده در بخش دیگری از این پیام به احترام فقرا نسبت به بزرگان این فرقه تاکید کرد و متذکر شد که این احترام به غلو کشیده نشود!

این تذکر قطب دراویش درحالی است که وی در  مهرماه  1392 ادعای پیامبری کرد و در دی ماه 1393 اقطاب فرقه صوفیه را به ائمه تشبیه کرد!

این قطب 88 سال در بخش چهارم این پیام به مسئله دوری جوانان این فرقه از اعتیاد اشاره کرد. بر اساس گزارش های رسیده از میان دراویش تعداد بسیار زیادی از جوانان و محجوبی شیخ این فرقه به اعتیاد شدید مبتلا هستند.

قطب دراویش گویا فراموش کرده است که بسیاری از قاچاقچیان مواد مخدر در استان فارس با متوسل شدن به نذرآقا که یکی از بدعت های این فرقه است محموله خود را از میان مرزها عبور میدهند!

در بخش پایانی قطب دراویش به مسئله سیاست اشاره کرده و به دراویش خاطرنشان کرده است از سیاست امروز که پر از نیرنگ و حیله گری است اجتناب کنند.

این تاکید قطب دراویش در حالی است که وی در فتنه 88 به حمایت رسمی از مهدی کروبی پرداخت.

 

بهتر است مشاوران نورعلی تابنده قبل از نوشتن پیام های گوناگون برای قطب، صحبت های گذشته وی را مطالعه کنند و این قطب 88 ساله را بیشتر از این بازیچه خود قرار ندهند.

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها