عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

حسنی خو: روی قول اینفانتینو حساب کردیم

 
mohammadtorres
mohammadtorres
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 21956
محل سکونت : مازندران

حسنی خو: روی قول اینفانتینو حساب کردیم
دوشنبه 2 فروردین 1395  03:46 ب.ظ

مدیرکل حراست وزارت ورزش می گوید بازی در کشور امارات به سود فوتبال ایران است.

به گزارش "ورزش سه"، مناقشه دو کشور ایران و عربستان همچنان ادامه دارد. پس از اعلام رای کنفدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر انجام دیدارهای نمایندگان دو کشور در لیگ قهرمانان در کشور بی طرف عربستانی ها همچنان دست به جوسازی زده و عنوان کرده اند بازی ها باید در قطر برگزار شود. از سوی دیگر فوتبال ایران موافق چنین موضوعی نیست.

به فیفا شکایت کردیم

رضا حسنی خو، مدیرکل حراست وزارت ورزش در این باره به "ورزش سه" توضیح می دهد: متاسفانه دلایلی که عربستانی ها در بیانیه اخیر خود آوردند، اصلا با منطق و قانون جور در نمی آید و ما هرگز موافق نظرات آنها نیستیم. در این باره روز گذشته جلسه ای در وزارت ورزش برگزار شد. نامه ای را تنظیم کردیم و به فیفا ارسال کردیم. انتظار داریم دادگاه CAS به شکایت ما رسیدگی کند. چنین مساله ای دور از اخلاق است و باید منافع ایران را هم در نظر بگیرند.


رای دادن به شیخ سلمان مهم نیست

برخی بر این باورند چون کفاشیان در انتخابات فیفا به شیخ سلمان رای داده، اینفانتینو کاری برای فوتبال ایران نمی کند. حسنی خو اما امیدوار است: خیر، اینطور نیست. اینفانتینو در سفری که به ایران داشت برای حل این مشکل قول داد و ما منتظریم اینفانتینو به قولش عمل کند. واقعا امیدوار هستیم که این مشکل رفع شود.


سیاسی کاری تا چه حد؟

مدیرکل حراست وزارت ورزش درباره اعلام کشورهای عربستانی مبنی بر اینکه دیدار تیم هایشان با ایران در کشور قطر برگزار می شود، تاکید می کند: این مساله حاصل ظن کشور عربستان است. هنوز چیزی مشخص نیست. دیگر نمی شود که همه چیز یک طرفه به سود عربستان باشد. ما هم منافعی داریم. اگر اینطور شود، اعتراض شدیدی خواهیم کرد. سیاسی کاری دیگر تا جایی جواب می دهد.


امارات بهترین است ولی...

او صحبت هایش را اینطور ادامه می دهد: قطعا روز 6 فروردین در جلسه ای که نماینده ایران و عربستان حضور خواهند  داشت، با تفاهم دو طرف میزبان بازی ها برگزار می شود و ما اجازه نمی دهیم بازی ها در قطر انجام شود. اگر منطقی به موضوع نگاه کنیم کشور امارات از هر لحاظ برای ایران بهتر است. چون ایرانی های زیادی در امارات زندگی می کنند و این مساله می تواند به سود ما باشد اما با توجه به مسائل سیاسی اخیر، کشورهای شمالی ایران مانند ازبکستان را پیشنهاد خواهیم کرد.


نمی گذاریم بیش از این ظلم کنند

حسنی خو صحبت هایش را اینگونه به پایان می برد: من از روزی که کفاشیان به ایران برگشته، او را ندیدم اما قطعا نمی گذاریم بیش از این به فوتبال ایران ظلم شود. کشور ما یکی از امن ترین کشورهای دنیا است. همه می دانند کشورهایی مثل سوریه، عراق و افغانستان بازی های خود را در ایران برگزار می کنند. چطور می شود کشور ما ناامن باشد؟ واقعا برای رخ دادن چنین موضوعاتی متاسف هستم. انشاءالله روز 6 فروردین به یک توافق معقول دست پیدا خواهیم کرد.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها