عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

اقدام و عمل با شناسایی مزیت‌های نسبی اقتصاد

 
mojdeh1
mojdeh1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1393 
تعداد پست ها : 635

اقدام و عمل با شناسایی مزیت‌های نسبی اقتصاد
جمعه 6 فروردین 1395  02:06 ب.ظ

کارشناس اقتصادی گفت: در راستای اقتصاد مقاومتی بایستی بسیاری از مفروضات را شناسایی و سنجش کرد، چرا که مزیت‌های نسبی اقتصاد کم نیست.
 
ساسان شاه‌ویسی کارشناس اقتصادی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ در خصوص سخنان رهبری و نام‌گذاری سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی محور اصلی فعالیت‌های دولت و مولفه‌ی بسیاری از گام‌های دیگراست که امسال از سوی مقام معظم رهبری مطرح شد.
 
وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی، خط الفبای قدم برداشتن بسیاری از مفروضات اقتصادی است، بیان کرد: در راستای اقتصاد مقاومتی بایستی بسیاری از مفروضات شناسایی و سنجش شود چرا که مزیت‌های نسبی اقتصاد کم نیست که بتواند بعنوان پیشبرد اثرگذار اقتصاد ملی را به حرکت دربیاورد و به عبارتی اقتصاد مبتنی بر مردم‌پایه را شکل دهد.
 
شاه‌ویسی با اشاره به مزیت‌های نسبی اقتصاد گفت: با ساماندهی مزیت های نسبی اقتصاد بر خاوریار، پسته، فرش ، صنایع پتروشیمی و قابلیت‌های بی حد و حصر صنایع گردشگری می تواند تاثیر به سزایی در حوزه اشتغال، تولید ناخالص ملی و سود و ثروت داشته باشد و از طرفی می‌بایست ظرفیت داخلی نیروگاه ها و پالایشگاه‌ها را در کشور فعال کنیم چرا که این امر بی تاثیر در افزایش اشتغال در کشور نیست.
 

منبع : yjc.ir

 

اللَّـــهُمَّ صَــلِّ عَلَـى مُحَمَّدٍ و آلِ مُحَمَّدٍ و عَجِّــلْ فَرَجَـهُمْ‏ و فَرَجَنا بِهِم

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها