عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: فاطمه علیها السلام، همواره مظلوم و از حق و میراث خود محروم بود. امالى طوسى، ص 155

تیم ملی هر 26 دقیقه یک گل!

تیم ملی هر 26 دقیقه یک گل!
شنبه 7 فروردین 1395  01:01 ب.ظ

تیم ملی در حال حاضر هر 26 دقیقه یک گل می زند. میانگین گل زده تیم ملی هم در هر بازی 3.24 است.

به گزارش "ورزش سه"، هم اکنون میانگین گل زده تیم عربستان، صدرنشین گروه A در هر بازی 3.85 ، استرالیا صدررنشین گروه B 3.24، قطر صدرنشین گروه C 4.14، ژاپن صدرنشین گروه E 3.14، تایلند صدرنشین گروه F 2.33، کره جنوبی صدرنشین گروه G 3.24 و ازبکستان صدرنشین گروه H 2.71 است. بنابراین ایران در عملکرد تهاجمی بعد از تیم های عربستان و قطر به همراه تیم های استرالیا و کره جنوبی در رتبه سوم قرار دارد.

در بعد عملکرد دفاعی هم تا به این جای کار کره جنوبی و ژاپن بهترین عملکرد را داشته اند که در 7 هفته سپری شده گلی نخورده اند. بعد از آن تیم قطر با دو گل خورده صاحب بهترین خط دفاعی است و دروازه تیم های ایران، استرالیا و عربستان هم تنها سه بار باز شده است و ما در بخش دفاعی هم تیم سوم هستیم.

اگر چه حریفان تیم ایران در مرحله مقدماتی حریفان قدری نیستند و کمتر دروازه ایران را با چالش مواجه کرده اند اما میل به بازی تهاجمی و هم چنین رسیدن به گل با بازی ترکیبی مشهود و ملموس است و این شکل از بازی به تیم ملی کمک می کند در دیدارهای سخت هم بخت زیادی برای رسیدن به گل داشته باشد.

بازی تدافعی در جام جهانی با توجه به اینکه ایران حریفی چون آرژانتین را پیش رو داشت طبیعی بود اما ما در جام ملت های آسیا و دوره پیشین مقدماتی جام جهانی هم این گونه بازی کردیم که این خیلی مورد رضایت نبود و دیدید که در جام ملت های آسیا و در بازی با تیمی چون امارات تعداد پاس های حریف دو برابر ما بود و طبیعی بود که اماراتی در میزان مالکیت توپ هم نسبت به ما برتر باشند.

اما این روزها سبک بازی تیم ملی تغییر کرده است که این بیشتر به خاطر جوان شدن تیم ملی و حضور بازیکنان جوان و جویای نام در ترکیب تیم ملی است و خوشبختانه دیگر این طور نیست که ما فقط روی ضد حمله به دنبال گل باشیم. با این سبک از بازی آنهایی که مخالف بازی تدافعی از سوی تیم ملی در هر شرایطی هستند راضی خواهند شد و برای حمایت از تیم ملی به استادیوم آزادی خواهند آمد.

کی روش در تمرینات ماه های اخیر روی حمله و دفاع تاکید داشته است در حالی که پیش تر ملی پوشان با در منطقه یک سوم دفاعی تجمع می کردند تا بعد از توپ گیری دست به ضد حمله بزنند اما همان طور که گفته شد در بازی های اخیر ابتدا تیم ملی حمله کرده است و بعد دفاع.

kz1350

kz1350
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1392 
تعداد پست ها : 6138
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها