عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

درباره نامه عزل آیت الله منتظری از قائم مقامی رهبری

 
mhzahraee
mhzahraee
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 2615
محل سکونت : اصفهان

درباره نامه عزل آیت الله منتظری از قائم مقامی رهبری
یک شنبه 8 فروردین 1395  04:04 ب.ظ

درباره نامه عزل آیت الله منتظری از قائم مقامی رهبری


علاقه برخی دوستان به مطلب قبلی و البته سوالات برخی دیگر باعث شد این متن تکمیلی را منتشر کنم. واکنش آیت الله منتظری به نامه شدیداللحن امام (ره) چه بود؟

بنا بر تصریح خود مرحوم منتظری، آقای انصاری خودشان نامه امام را به آیت الله منتظری تحویل داده اند. نامه مدتها در اختیار رسانه ها قرار نگرفت تا اینکه توسط مرحوم حاج احمد خمینی در افشاگری مفصل ایشان علیه آیت الله منتظری مورد اشاره قرار گرفت و بعدها توسط بیت امام راحل رسماً در صحیفه امام جلد 21 صفحه 330 منتشر شد. لذا در اصل نامه هیچ تردیدی نیست و از آن مهمتر اینکه آیت الله منتظری فردای آنروز در 7 فروردین نامه ای در پاسخ به امام نوشته اند و تعهد داده اند به دستور ایشان در نامه 6 فروردین عمل کنند که البته پس از فوت امام نقض عهد کردند.

اما از آن مهمتر مصاحبه توهین آمیز آیت الله منتظری است درباره نامه امام که در آن نامه امام را ناشی از عصبانیت و سرطان و افراط و تفریط امام خمینی می دانند؛ در بخشی از مصاحبه آمده است:
 « اگراين نامه منتشر مي‎شد اين طور نبود كه فقط به ضرر من باشد، ضرر آن براي خود امام بيشتر بود؛ اشتباه بعضي افراد اين است كه نظرشان نسبت به اشخاص يا به نحو تفريط است يا به نحو افراط، آيت الله خميني مجتهد بودند، فيلسوف بودند، عارف بودند، رهبر انقلاب بودند، شجاع بودند، با تقوا بودند اما ايشان هم مثل بقيه يك انسان بودند، مخصوصا در آن شرايطي كه آخر كار ايشان پيدا كرده بودند، در اين اواخر ايشان بيمار بودند، سرطان داشتند، اعصابشان ناراحت بود و تقريبا از مردم منعزل شده بودند!»

 کتاب « خاطرات آیت الله منتظری» صفحه ۶۶۳

پ ن: نامه مذکور ده ها بار توسط موسسه نشر و تنظیم آثار حضرت امام خمینی (ره) زیر نظر حجت الاسلام سیدحسن خمینی منتشر شده است.

منبع: کانال تلگرام دکتر وحید یامین پور https://telegram.me/yaminpour

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها