عضویت العربیة English
امام علی علیه‌السلام: برترین جهاد آن است که انسان روز خود را آغاز کند در حالى که در اندیشه ستم کردن به احدى نباشد. من لا یحضر الفقیه، ح 5762

به خاطر خوشنودی امام زمان چادری شدم

به خاطر خوشنودی امام زمان چادری شدم
یک شنبه 8 فروردین 1395  04:54 ب.ظ

خدارو شکر همسرم خیلی با من همراهی کرد و الان هم ما به عنوان خانواده مذهبی شناخته میشیم دخترم ۱۲ سالشه و دو ساله به اصرار خودش چادر سر میکنه. دختر هشت ساله ام هم خیلی چادر دوست داره.

من یه خانم ۳۵ ساله هستم. به لطف امام زمانم حجاب برتر را دارم. اما تا ۴ سال پیش اهل حجاب نبودم میتونم بگم به جای حجاب، آرایشم کامل بود البته این حرف رو واقعا با شرمندگی گفتم.

برای خواندن ادامه متن لطفا به ادامه مطلب مراجعه بفرمایید

خدا منو ببخشه من بیش از اندازه وابسته به ماهواره بودم. اما از اونجایی که خانواده بدی نداشتم به خیلی چیزها هم معتقد بودم .یه روز تو یه جمعی نشسته بودیم صحبت از شیطان پرستی شد تا اون موقع مثل آدمای ابله فکر میکردم هرکی موهاشو سیخ میکنه و قیافه عجیب غریب داره بهش میگن شیطان پرست.

یه نفر یه برنامه درمورد شیطان پرستی و برنامه ریزی هاشون برای آخر الزمان دیده بود و داشت تعریف میکرد. یک نفر در اون بین, یکی تقریبا مثل خودم، یه جمله خیلی ساده در مورد امام زمان گفت. همون جمله ی ساده یک تلنگر خیلی جدی برای من شد در اون لحظه احساس کردم از داخل فرو ریختم تمام بدنم شروع به لرزیدن کرد.

جمع رو ترک کردم. هرچه می گذشت آن احساس ویژه در من بیشتر ریشه می دواند؛ اینکه اصلا حواسم هست که امام زمان دارم، اینکه تا به حال برای امام زمانم کاری نکرده ام و باید کوتاهی هایم رو جبران کنم. وقتی رسیدم خونه اولین کاری که کردم این بود که ماهواره رو جمع کردم گذاشتم جلوی در. چرا باید رسانه ای که می دانستم برنامه هایش با چه اهدافی ست را در خانه نگه دارم؟ چرا تا به حال خودم را به آن عادت داده بودم؟

اون شب تا صبح احساس میکردم دارم زیر نگاه امام زمان خرد میشم .از اونجایی که اگر کسی هدایت بخواد خدا راهو نشونش میده چند روز بعد شوهرم یه دی وی دی آورد خونه و گفت: سخنرانی های یک استاد در همان مورده. من با سخنان ایشون خودم رو پیدا کردم.

شاید براتون جالب باشه اون شبی که رسیور ماهواره را گذاشتم دم در، همسرم که فکر می کرد جوگیر شدم برداشتش و بردش توی اتاق. تا یک ماه هم همانجا بود بعد که مطمئن شد از تصمیمم منصرف نمیشم، جمعش کرد و بردش بیرون. همسرم از اول هم خیلی راضی نبود که وقتم رو پای فیلمای ماهواره بزارم برای همین وقتی از محکمی تصمیمم مطمئن شد خوشحال هم شد.

یکی از دوستانم نزدیک مغازه ی همسرم مغازه داره حدود یک هفته بعدش رفتم پیشش چادر لبنانیشو سر کردم رفتم مغازه ی همسرم. ایشون وقتی منو دید حیرت زده شد و استقبال کرد از اونجایی که خدا خواست دوستم گفت مادرم مشهده میخوای بگم برات چادر بگیره؟ همسرم هم گفت بگیر… من چادری شدم به همین سادگی و الان چهار سال هست که چادری هستم.

آنقدر این اتفاقات یک دفعه ای رخ داد که اطرافیانم تو شوک قرار گرفتن، خیلی هم پیش اومد که موآخذه بشم؛ قیافت بی روحه! مثل مرده شدی !چادر بهت نمیاد و… اما وقتی دلیل کاری خوشنودی امام زمان باشه هیچ ملامت و تحقیری موثر نیست.

الان تلاش میکنم دروغ نگم ، غیبت نکنم و خیلی از کارهایی که شایسته یک زن مسلمان نیست را انجام ندهم ما ها که محبان امام زمان هستیم باید با رفتار شایسته ایشان را یاری کنیم و متوجه باشیم خطاهای ما غربت ایشان را سخت تر و طولانی تر می کنه.

از هر کسی که حرفای منو میخونه خواهش میکنم برام دعا کنید نماز و روزه هایی که متاسفانه قبلا ازم فوت شده رو به بهترین شکل قضا و جبران کنم، شاید نفس حقی باشه.

.... ..

rezamzd

rezamzd
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 1842
omiddeymi1368 ravabet_rasekhoon nazaninfatemeh khodaeem1 mosabeghat_ravabet zaker7007 ria1365 monaaa emamedavazdah amirali123 papeli rasekhoon_m تشکرات از این پست

پاسخ به: به خاطره خوشنودی امام زمان چادری شدم
سه شنبه 17 فروردین 1395  10:08 ق.ظ

کلا"من باپوشش موافقم مانتوی گشادهم خوبه

مدیرتالارلطیفه وطنزوحومه

farshon

farshon
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 36849
rezamzd nazaninfatemeh shayesteh2000 تشکرات از این پست

چهارشنبه 18 فروردین 1395  08:22 ب.ظ

.... ..

rezamzd

rezamzd
کاربر طلایی1
nazaninfatemeh shayesteh2000 amirali123 تشکرات از این پست

جمعه 20 فروردین 1395  11:57 ق.ظ

ﺑﻪ ﺳﻨﺖ ﻓﺎﻃﻤﻪ ﺳﻼ‌ﻡ ﺍﻟﻠﻪ ﻋﻠﯿﻬﺎ
" ﭼﺎﺩﺭ" ﺍﺯ ﺳﺮﻡ ﺑﺮ ﻧﻤﯽ ﺩﺍﺭﻡ
ﺣﺘﻰ ﺍﮔﺮ ﺧﺎﻛﻰ ﺑﺎﺷﺪ ..

ﻟﺒﯿﮏ ﯾﺎ ﻓﺎﻃﻤﻪ ﺍﻟﺰﻫﺮﺍ (س)
اللهم عجل لولیک الفرج

زندگیتون سرشار از بوی خدا

.... ..

rezamzd

rezamzd
کاربر طلایی1
nazaninfatemeh shayesteh2000 تشکرات از این پست

شنبه 21 فروردین 1395  08:38 ب.ظ

.... ..

rezamzd

rezamzd
کاربر طلایی1

شنبه 21 فروردین 1395  08:44 ب.ظ

عجب.....

وچه ها که در اطرافمان میگزرد و‌ما بیخبرانیم

Android iOS , Windowsphone , Symbian , JavaMobile Review ,Learning

ria1365

ria1365
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 7861

rezamzd تشکرات از این پست

یک شنبه 22 فروردین 1395  01:50 ب.ظ

بخاطره خودتون حجاب کنید

مدیرتالارلطیفه وطنزوحومه

farshon

farshon
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 36849

یک شنبه 22 فروردین 1395  02:56 ب.ظ

حجاب زینت زن هست و کلا هرچی پوشیده تر باشی اونهمه سنگین تر و تو دل برو تر هستی

فروشگاه اینترنتی لباس یورمد شرکت پگاه جاده ابریشم بهترین گزینه برای خرید اینترنتی لباس شما در ایران است در سال 1392 با مشارکت گروه AC ترکیه وشرکای ایرانی تحت شماره ثبتی 14715 ودر دو شعبه ی تهران و ارومیه پس از ایجاد بسترهای سخت افزاری ونرم افزاری به عنوان نمایندگی فروش انلاین برندهای معتبر ترک در ایران با سر فصلهای کالایی پوشاک ،کیف و کفش ،لوازم آشپزخانه و لوازم خانگی ،لوازم اتاق خواب ولوازم آرایشی و بهداشتی تاسیس وآغاز به کار نموده است ،شایان ذکر است کلیه اقدامات تاسیس و راه اندازی پس از طی مراحل قانونی ومطابق با قانون ثبت موسسات تجاری در ایران صورت گرفته وفروشگاه یورمد دارای نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه ی تجارت الکترونیکی وزارت صنعت ومعدن وتجارت جمهوری اسلامی ایران می باشد (برای رویت نماد الکترونیکی کلیک نمایید)و مشتریان یور مد دارای حقوق کامل مندرج در آئین نامه های مربوط به خرید از راه دور می باشند.

خرید اینترنتی لباس| فروشگاه اینترنتی لباس خرید اینترنتی کفش فروشگاه اینترنتی کفش خرید اینترنتی کیف فروشگاه اینترنتی کیف خرید اینترنتی لباس تحصیل در ایتالیا تحصیل در فنلاند تحصیل در اسپانیا تحصیل در نروژ تحصیل در بلاروس تحصیل در هند خرید اینترنتی پیراهن مجلسی خرید اینترنتی پیراهن تحصیل در ایتالیا تحصیل در لهستان
wikiumut

wikiumut
کاربر برنزی
تعداد پست ها : 668

amirali123 farshon rezamzd تشکرات از این پست

دوشنبه 23 فروردین 1395  05:25 ب.ظ

زن گلى است ظريف و آسیب پذیر
با پوششى كه بر آنان قرار مى دهى ديده آنان را از ديدن مردمان بازدار، زيرا سختى حجابْ آنان را پاك تر نگاه مى دارد

طرف سخن بد حجاب و بی حجاب نیست . خطاب به همه ی ماهاست . دقت کنیم که حضرت امیر می فرماید ... از دیدن مردان بازدار ، نه اینکه آنان را از دید مردان دور بدار . اهمیت حجاب و پوشش و اینکه ایشان نیز جز در موارد لزوم نباید مردان را ببینند .

( وَ اِنِ اسْتَطَعْتَ اَنْ لايَعْرِفْنَ غَيْرَكَ فَافْعَلْ : و اگر بتوانی چنان کن که غیر تو را نشناسند) حجاب محدود به پوشش نیست . بلکه به نگاه ها ، ظواهر ، راه رفتن ، فکر و نیات و خلاصه به همه چیزه . اهمیت این موضوع تا جایی که خداوند در کلام شریفش به مؤمنین سفارش می کنه :

(سوره ۲۴: النور - جزء ۱۸-آیه 31) خداوند در قرآن می فرماید :

و به زنان با ايمان بگو ديدگان خود را [از هر نامحرمى] فرو بندند و پاكدامنى ورزند و زيورهاى خود را آشكار نگردانند ... بايد روسرى خود را بر سينه خويش [فرو] اندازند و زيورهايشان را جز براى (اشار به محارم می کند) آشكار نكنند و پاهاى خود را [به گونه‏اى به زمين] نكوبند تا آنچه از زينتشان نهفته میدارند معلوم گردد اى مؤمنان همگى [از مرد و زن] به درگاه خدا توبه كنيد اميد كه رستگار شويد

رعایت این نکات افراد و بالطبع جامعه را سالم و عاری از پلیدی می کند . قرآن در آیه دیگری سفارش می کند که این پاک شدن ماها در خور هم دیگه میکنه . زن و مرد پاکی که با هم در مسیر پاکی ها قدم بر دارند روزیشان نیکو میشه و مشمول آمرزش میشن .

سوره ۲۴: النور - جزء ۱۸-آیه 26 )

الْخَبِيثَاتُ لِلْخَبِيثِينَ وَالْخَبِيثُونَ لِلْخَبِيثَاتِ وَالطَّيِّبَاتُ لِلطَّيِّبِينَ وَالطَّيِّبُونَ لِلطَّيِّبَاتِ أُوْلَئِكَ مُبَرَّؤُونَ مِمَّا يَقُولُونَ لَهُم مَّغْفِرَةٌ وَرِزْقٌ كَرِيمٌ

﴿۲۶﴾ زنان پليد براى مردان پليدند و مردان پليد براى زنان پليد و زنان پاك براى مردان پاكند و مردان پاك براى زنان پاك ، .... براى آنان آمرزش و روزى نيكو خواهد بود

او خواهد آمد چه ما آماده باشیم چه نباشیم ، پس طوری باشیم که وقتی آمد شرمنده نشویم  
اللهم عجل لولیک الفرج
emamedavazdah

emamedavazdah
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 4390

پاسخ به: به خاطر خوشنودی امام زمان چادری شدم
یک شنبه 5 اردیبهشت 1395  08:41 ب.ظ

.... ..

rezamzd

rezamzd
کاربر طلایی1