عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

قرآن کتاب هدایت

 
mohsenezadi
mohsenezadi
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 397
محل سکونت : اصفهان

قرآن کتاب هدایت
دوشنبه 9 فروردین 1395  11:39 ق.ظ

قرآن کتاب هدایت

قرآن چیزی جز کتاب هدایت در زندگی نیست "هدی للمتقین" قرآن کتابی است برای انتخاب بهترین زندگی که سعادت جاودانه در پرتو آن تحقق می یابد. قرآن در مورد چگونه زیستن است و چگونگی رفتار را با خداوند و انسانهای دیگر به خوبی تعیین نموده است .

زندگی حقیقی و حیات طیبه در پرتو عمل به دستورها و رهنمودهای قرآن شکل می گیرد "ای کسانی که ایمان آورده اید اجابت کنید خداوند و رسولش را هنگامیکه شما را به چیزی می خواند که مایه حیات شما است" و نیز فرموده: "هر کس کار شایسته انجام دهد، مرد باشد یا زن، در حالیکه مومن باشد، پس او را حیات و زندگی پاکیزه بخشیم".

چون قرآن روش درست زیستن را به انسان می آموزد و برنامه ای را که در بر گیرنده تمام ابعاد زندگی انسان و تضمین کننده سعادت فردی و دنیوی و اخروی اوست، ارائه می دهد، به میزانی که انسان آموزه ها و دستورهای قرآن را در زندگی به کار بندد، موفقیت کسب خواهد کرد اما هر اندازه از قرآن فاصله بگیرد دچار خسارت و ضرر خواهد شد. زندگی قرآنی براساس رعایت مقررات و عدالت و احسان و صفا و صمیمیت است و مردمی که این گونه زندگی کنند، دارای اطمینان خاطر و آسایش خواهند بود و سعادت ابدی و جاودانه را در آغوش خواهند گرفت؛ البته آگاهی کامل نسبت به این موضوع نیازمند بحث و بررسی گسترده و تأمل در آیاتی از قرآن است  که چگونگی رفتار مسلمانان را تبیین می کند که در تفسیر نمونه موضوع "رفتار یک مسلمان و چگونگی جامعه اسلامی " به طور مفصل توضیح داده شده است.
 

لُپ اخلاق دو کلمه است: مرنج و مرنجان

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها