عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

هم‌گروهی با ایران و ژاپن کابوس استرالیا

 
mohammadtorres
mohammadtorres
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 21956
محل سکونت : مازندران

هم‌گروهی با ایران و ژاپن کابوس استرالیا
سه شنبه 10 فروردین 1395  04:26 ب.ظ

سایت معتبر گاردین انگلیس در آستانه اتمام مرحله اول مقدماتی جام جهانی 2018 در قاره کهن در گزارشی به تمام احتمالات مرحله دوم مقدماتی در قاره کهن پرداخت.

به گزارش "ورزش سه"، به نقل از 11 نیوز در شرایطی که مرحله اول انتخابی جام جهانی 2018 روسیه تا ساعاتی دیگر در قاره آسیا به پایان رسیده و چهره 12 تیم حاضر در مرحله دوم مشخص خواهد شد سایت معتبر گاردین در گزارشی ویژه مدعی شد تمام مدعیان قاره کهن به دنبال کسب رتبه دوم رنکینگ فیفا در آسیا هستند تا پس از ایران در مرحله دوم انتخابی جام جهانی قرعه مناسب تری نصیب شان شود.

طبق اعلام فدراسیون جهانی فوتبال قرعه کشی مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی در آسیا 23 فروردین ماه جاری  بر اساس رتبه تیم ها درآخرین رنکینگ برگزار می شود و تیم ها با قرار گرفتن در سیدبندی های مختلف در دو گروه 6 تیمی رقبای خود را خواهند شناخت.اما آخرین رنکینگ روز 19 فروردین اعلام و برآن اساس سیدبندی ها مشخص خواهد شد از همین رو دیدارهای امروز آخرین فرصت تیم ها برای صعود در این رنکینگ خواهد بود.

 گاردین با اشاره به حضور استرالیا در رده ششم آسیا در آخرین رنکینگ فیفا نوشت:« استرالیا هنوز هم فرصت دارد تا خود را به سید دوم رنکینگ و پشت سر ایران و تیم های ژاپن و کره جنوبی برساند اما در صورت پیروزی استرالیا مقابل اردن، شکست یا توقف عربستان در امارات هم مهم خواهد بود، چون در غیر این صورت عربستان راهی سید دو رقابت ها خواهد شد و استرالیا در سید سه باقی خواهد ماند. با این وضعیت ممکن است استرالیا در مرحله نهایی هم با ایران هم با ژاپن هم گروه شود که این بزرگترین کابوس برای شاگردان پوستکوگلو خواهد بود. استرالیایی ها در صورت هم گروهی با ایران و ژاپن باید به رتبه سومی و دیدار پلی آف با نماینده کونکاکاف فکر کنند».

 


در حال حاضر ایران با ایستادن بر جایگاه اول رنکینگ فیفا قطعا حضورش در سید یک را قطعی کرده و یکی از سرگروه های مرحله نهایی خواهد بود درست مثل کره جنوبی که بر اساس آخرین رده بندی در رنکینگ دومین سرگروه در قاره آسیا محسوب می شود. ژاپن و استرالیا در سید دو قرار می گیرند چون سوم و چهارم آسیا هستند اما این احتمال وجود دارد یکی از این دو تیم که شانس استرالیا بیشتر است با یک ناکامی در آخرین بازی رسمی و ملی جای خود را به رقبایی همچون عربستان و امارات بدهند که در این صورت کار آنها در قرعه کشی دشوارتر از قبل خواهد شد چون باید در گروهی قرار بگیرند که علاوه بر خودشان پای دو مدعی سرشناس دیگر نیز دیده می شود.

به هر ترتیب آن چه مهم است این که تیم های مدعی صعود به جام جهانی 2018 امروز آخرین بازی رسمی خود در مقابل رقبا را با برد پشت سر گذاشته و در آخرین رده بندی فیفا که روز 19 فروردین ماه اعلام می شود بالاترین جایگاه را به خود اختصاص بدهند تا در قرعه کشی مرحله نهایی جام جهانی در قاره آسیا خوش اقبال تر باشند به همین خاطر پیش بینی می شود امروز تیم ها با تمام توان و انگیزه خود به مصاف رقبا رفته و از قرار گرفتن در گروه ایران فرار کنند، نکته ای که گاردین هم به آن اشاره کرده و مصاف با شاگردان کارلوس کی روش را کابوس مدعیان قلمداد کرده است.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها