عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

فاصله سندرز با کلینتون باز هم کاهش یافت/تداوم پیشتازی ترامپ در حزب جمهوری‌خواه

 
kz1350
kz1350
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1392 
تعداد پست ها : 6138
محل سکونت : مازندران

فاصله سندرز با کلینتون باز هم کاهش یافت/تداوم پیشتازی ترامپ در حزب جمهوری‌خواه
سه شنبه 10 فروردین 1395  04:52 ب.ظ

نظرسنجی‌ای که این هفته در آمریکا برگزار شده نشان می‌دهد که ترامپ همچنان پیشتاز بلامنازع جمهوری‌خواهان است و در بین دموکرات‌ها نیز سندرز به روند کاهش اختلاف با کلینتون ادامه داده است.

خبرگزاری فارس: فاصله سندرز با کلینتون باز هم کاهش یافت/تداوم پیشتازی ترامپ در حزب جمهوری‌خواهتازه‌ترین نظرسنجی ملی صورت‌گرفته در آمریکا از تداوم روند پیشتازی دونالد ترامپ در میان نامزدهای جمهوری‌خواه و کاهش اختلاف برنی سندرز با هیلاری کلینتون در حزب دموکرات حکایت دارد. 

 ترامپ در این نظرسنجی با فاصله 21درصدی از تد کروز نفر دوم رقابت درون حزبی جمهوری‌خواهان، پیش بوده است. 

این نظرسنجی که به صورت مشترک توسط شبکه ان‌بی‌سی و پایگاه «سروی مانکی» انجام شده و 48% شرکت‌کنندگان در آن گفته‌اند که از ترامپ حمایت می‌کنند و 27% هم از کروز اعلام حمایت کرده‌اند. «جان کیسیک» سومین نامزد جمهوری‌خواهان هم با افزایش دو درصدی نسبت به هفته گذشته، 18% نظرات را به خود اختصاص داده است. 

همچنین 57% حامیان حزب جمهوری‌خواه گفته‌اند که حتی اگر ترامپ نتواند به اکثریت آرای حزبی دست یابد، در مجمع ملی حزب که تابستان امسال برگزار می‌شود، او باید به عنوان نامزد نهایی حزب معرفی شود. 

این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که برنی سندرز که هفته گذشته پیروزی‌هایی قاطع در سه ایالت غربی داشت، توانسته فاصله خود با هیلاری کلینتون نامزد پیشرو حزب دموکرات را بیش از پیش کاهش دهد. 

49% از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی از کلینتون حمایت کرده‌اند و 43% هم گفته‌اند که به سندرز رأی می‌دهند. 

این در حالی است که در نظرسنجی هفته گذشته، کلینتون با اختلاف 12 درصدی از سندرز پیش بود. در آن نظرسنجی کلینتون 53% آرا را جذب کرده و سندرز 41% رأی داشت. 

نظرسنجی این هفته همچنین نشان داد که سندرز در میان رأی‌دهندگان مرد با اختلاف 2 درصدی از هیلاری کلینتون پیشی گرفته است. این در حالی است که هفته گذشته کلینتون نامزد مورد حمایت اکثر حامیان مرد حزب دموکرات بود. 

این نظرسنجی بین روزهای 21 تا 27 مارس (2 تا 8 فروردین) انجام شده و 6521 نفر در آن شرکت کرده‌‌اند که 5741 نفر آن‌ها گفته‌اند برای شرکت در انتخابات نام‌نویسی کرده‌اند.

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها