عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

جنگ در لیگ یک برای دومی و سومی!

 
kz1350
kz1350
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1392 
تعداد پست ها : 6138
محل سکونت : مازندران

جنگ در لیگ یک برای دومی و سومی!
سه شنبه 10 فروردین 1395  04:54 ب.ظ

قهرمانی پیکان در این فصل از لیگ یک با وجود اینکه هفت هفته به پایان بازی ها باقی مانده، محتمل است.

به گزارش "ورزش سه"، پیکان 10 امتیاز از تیم چهارم پیش است (سه تیم اول به لیگ برتر صعود می کنند) و در جریان فصل روند یکنواختی داشته و اصلا دیده نشده که فراز و نشیب داشته باشد. به همین خاطر پیکان اگر قهرمان نشود بی شک یکی از سه تیم صعود کننده به لیگ برتر خواهد بود و منطق می گوید دیگر مدعیان در هفته های باقی مانده باید برای دومی و سومی بجنگند.

تیم خونه به خونه اگر چه در رده دوم جدول است اما در دو هفته اخیر کمی نگران کننده ظاهر شده است و اگر قرار به تدوام این روند باشد محتمل است که شانس صعود را از دست دهد. این تیم بعد از رفتن اکبر میثاقیان در خانه تیم قعر جدولی فولاد یزد شکست خورد و در ادامه مقابل آلومینیوم اراک کاری از پیش نبرد و به نتیجه مساوی تن داد. البته سرنوشت خونه به خونه به دست خودش است و با قرار داشتن در رده دوم جدول می تواند یکی از سه تیم صعود کننده به لیگ برتر باشد. همان طور که اشاره شد به شرط اینکه تغییر روند دهد. با این شرایط صعود غیر ممکن خواهد بود.

حال باید ماشین سازی را یکی از مدعیان جدی صعود بر شمرد. بهترین تیم دور برگشت لیگ یک از زمان آمدن رسول خطیبی روند رو به رشدی را در پیش گرفته و آنقدر خوب پیش آمده که به رده سوم جدول رسیده است. ماشین سازی اگر در هفته های باقی مانده همین روند را ادامه دهد طبیعتا به لیگ برتر صعود خواهد کرد.

رسول خطیبی در تعطیلات زمستانی مهره های کارآمدی را به ترکیب تیم اضافه کرده و از سویی او در تحریک انگیزه شاگردانش برای کسب پیروزی و موفقیت بزرگ تبحر دارد. او این را پیش تر در تیم گسترش فولاد هم نشان داد و اگر ماشین سازی را لیگ برتری کند دومین تیمی خواهد بود که در ابتدای راه مربیگری به لیگ برتر رهنمون کرده است.

مس کرمان و فجر سپاسی اگر چه در رده های چهارم و پنجم جدول قرار دارند اما فاصله امتیازی اشان با خونه به خونه و ماشین سازی نزدیک است و می توانند در هفته های باقی مانده برای دومی یا سومی بجنگند.

مس کرمان بعد از رفتن وینگو و آمدن اکبر میثاقیان اولین گام را محکم برداشته و طبیعتا باید گفت اکبر میثاقیان با هدایت شش تیم دسته اولی به لیگ برتر در این کار استاد است اما فجر سپاسی که درگیر مشکلات مالی است چوب امتیازات از دست رفته به خصوص در نیم فصل دوم را می خورد. فجر سپاسی که شانه به شانه پیکان برای قهرمانی می جنگید همین طور امتیاز از دست می دهد و این روند هفته به هفته شانس تیم خوب و دوست داشتنی فجر را برای لیگ برتری شدن کم می کند.

رقابت این چهار تیم برای کسب عنوان دومی و سومی و در نهایت صعود به لیگ برتر در هفت هفته باقی مانده جذاب خواهد بود.
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها