عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: بخشنده ترین شما پس از من کسی است که دانشی بیاموزد آنگاه دانش خود را بپراکند. میزان الحکمه

افتتاح تنها موزه تخصصی دریایی شمال ایران

افتتاح تنها موزه تخصصی دریایی شمال ایران
چهارشنبه 11 فروردین 1395  08:40 ب.ظ

به گفته معاون میراث‌ فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران، با همکاری اداره‌ کل بنادر و دریانوردی استان نخستین موزه تخصصی دریایی در شمال کشور در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر راه اندازی شد.

 

«مهران حسنی» معاون میراث‌ فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران، صبح امروز مستقر در ستاد خدمات سفر استان گفت:

در حال حاضر گردشگری به یکی از صنایع مهم در دنیا تبدیل شده است که در این زمینه توسعه گردشگری دریایی از مهمترین و ضروری‌ترین امر در توسعه گردشگری بوده و از جایگاه و اهمیت فراوانی برخوردار است.

 

وی افزود که باید برای افزایش گردشگری و ایران‌گردی به‌ویژه درمازندران از فضای دریا بهتر و بیشتر استفاده شود.

 

معاون میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران گفت که مازندران با داشتن جاذبه‌های فراوان، داشتن امکانات رفاهی، تفریحی، خدمات و آماده بودن زیرساخت‌ها می‌توانیم در دریا از گردشگری دریایی بهره برد و این صنعت را در مازندران به درستی اجراکرده و توسعه دهیم.

 

حسنی گفت که در نوروز ۹۵ برای آشنایی بیشتر و بهتر مردم و گردشگران با صنعت دریانوردی و بهره‌برداری از جذابیت‌های دریایی، بنادر نوشهر و فریدونکنار آماده پذیرایی از گردشگران و مسافران نورزی هستند.

 

معاون میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران گفت که با همکاری اداره‌ کل بنادر و دریانوردی مازندران در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر موزه و نمایشگاه دریایی را در بندر نوشهر به‌عنوان تنها موزه تخصصی دریایی در شمال کشور با دارا بودن اشیا منحصر به‌فرد از دوم تا دوازدهم فرورین ۹۵ همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۱۹ عصر آماده بازدید قرار می‌دهد.

 

حسنی با اشاره به اینکه گشت‌های مستمر ساحلی و دریایی به‌ منظور تامین ایمنی سفرهای دریایی در ایام نوروز از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در این منطقه است، گفت:

از سرمایه‌گذاری درطرح‌های گردشگری استقبال می‌کنیم تا بتوانیم گام مهم و اساسی در توسعه و پیشرفت استان در کشور و منطقه برداریم.

 
منبع : خبرآنلاین

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

 

 

 

مدیران برتر آبان ماه

khodaeem1

khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89048
محل سکونت : خراسان رضوی
دسترسی سریع به انجمن ها