عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

کربی: ایران به تعهداتش طبق برجام پایبند بوده است

 
mohsenezadi
mohsenezadi
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 397
محل سکونت : اصفهان

کربی: ایران به تعهداتش طبق برجام پایبند بوده است
پنج شنبه 12 فروردین 1395  02:28 ب.ظ

کربی: ایران به تعهداتش طبق برجام پایبند بوده است

آزمایشات موشکی بی‌اعتنایی به قطعنامه‌های شورای امنیت است

خبرگزاری فارس: کربی: ایران به تعهداتش طبق برجام پایبند بوده است/آزمایشات موشکی بی‌اعتنایی به قطعنامه‌های شورای امنیت است

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری خود بر تعهد و پایبندی ایران به تعهداتش طبق برجام تأکید کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «جان کربی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری روزانه خود اعلام کرد که ایران به تعهدات خود طبق توافق هسته‌ای (برجام) پایبند بوده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که کربی روز چهارشنبه (دیروز) در کنفرانس خبری خود گفته است که ایران به تعهداتش طبق برجام پایبند بوده است اما می‌بایست «فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده» خود در منطقه را متوقف کند.

وی تصریح کرد: « ما به طور قطع با مشاهده اینکه ایران دیگر فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده که همچنان از آن حمایت می‌کند را متوقف کند، احساس آرامش و خرسندی بیشتری خواهیم داشت».

کربی مدعی شد که این فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده شامل «حمایت ایران از تروریست‌ها و شبکه‌های تروریستی، و به طور قطع، دنبال کردن فناوری‌های موشک بالستیک و آزمایش این فناوری‌ها می‌شود».

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ارتباط با آزمایش‌های موشکی ایران گفت: « ما به طور قطع دوست داریم شاهد توقف آن باشیم اما آمریکا همچنان معتقد است که آنها (ایران) به تعهدات خود طبق برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) پایبند بوده است».

وی اینگونه ادامه داد: «ما چشمان خود را بر کارهای دیگر آنها که در منطقه بی‌ثبات کننده است و نقض تحریم‌ها و قطعنامه‌های دیگر است نمی‌بندیم. این کشور می‌بایست این اقدامات را متوقف کند و به همین دلیل است ما حضور نظامی محکمی در منطقه داریم و به همین دلیل است که ما ابزار دیگری در اختیار داریم تا این کشور را برای این فعالیت بی‌ثبات کننده مورد پیگرد قرار دهیم».

کربی علیرغم تأکید بر این مطلب که ایران به روح توافق هسته‌ای پایبند بوده است درباره آزمایش‌های موشکی ایران گفت: « آنچه ما گفتیم این بوده است که این (آزمایش‌های موشکی) به طور قطع در ناسازگاری با تعهدات آنها بوده است و در حقیقت با (سامانتا) پاور (نماینده آمریکا در سازمان ملل) موافقیم که گفت که این (آزمایشات موشکی) بی اعتنایی به قطعنامه‌های شورای امنیت بوده است».

 

لُپ اخلاق دو کلمه است: مرنج و مرنجان

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها