عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

مسجدی که روزی اهل زمین دل‌بسته آن می‌شوند

 
a433b6090c
a433b6090c
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1394 
تعداد پست ها : 14051
محل سکونت : خراسان جنوبی

مسجدی که روزی اهل زمین دل‌بسته آن می‌شوند
شنبه 14 فروردین 1395  06:22 ق.ظ

مسجدی که روزی اهل زمین دل‌بسته آن می‌شوند

83622486736067695283.jpg;

اَصبغ بن نُباته می‌گوید: روزی پيرامون اميرمؤمنان (علیه‌السلام)، در مسجد كوفه نشسته بوديم كه فرمود:«اى كوفيان! خداوند، فضيلتى به شما ارزانى داشته كه به ديگران نداده است و آن، مصلّاى شماست كه خانه آدم و نوح و ادريس (عليهم‌‏السلام) و محلّ نماز ابراهيم خليل و برادرم خضر (عليهم‌السلام) و نيز نمازگاه من است.

اين مسجد، از جمله چهار مسجدى است كه خداوند عزوجل آنها را براى اهل مسجد، برگزيده است و گويا من آن را همانند مُحرمى در دو جامه سپيد مى‏بينم كه در روز رستاخيز، آورده شده است كه اهل خود و كسانى را كه در آن نماز مى‌‏گزارند، شفاعت مى‏‌كند و شفاعتش هم رد نمى‏‌شود و روزگارى خواهد آمد كه حجر الأسود درآن نصب مى‏‌شود.

بى‏ ترديد، زمانى فرا خواهد رسيد كه آن جا محلّ نماز يكى از فرزندانم،مهدى، و نمازگاه همه مؤمنان شود و هيچ مؤمنى بر روى زمين باقى نمى‏ماند، مگر اين كه در آن مسجد است و يا دل‏بسته اوست.

پس آن را وا مگذاريد و با نماز خواندن در آن، به خداى عز و جل نزديك شويد، و براى برآمدن نيازهايتان، بِدان رو كنيد كه اگر مردم بركت آن را بدانند، اگر چه چهار دست و پا بر روى برف و يخ، از هر سو بدان روى مى‌آورند.

منبع:ثواب الأعمال و عقاب الأعمال

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها