عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: هر کس حسین را دوست بدارد، خداوند دوستدار اوست. بحارالأنوار، ج43، ص261

مسجدی که روزی اهل زمین دل‌بسته آن می‌شوند

مسجدی که روزی اهل زمین دل‌بسته آن می‌شوند
شنبه 14 فروردین 1395  06:22 ق.ظ

مسجدی که روزی اهل زمین دل‌بسته آن می‌شوند

83622486736067695283.jpg;

اَصبغ بن نُباته می‌گوید: روزی پيرامون اميرمؤمنان (علیه‌السلام)، در مسجد كوفه نشسته بوديم كه فرمود:«اى كوفيان! خداوند، فضيلتى به شما ارزانى داشته كه به ديگران نداده است و آن، مصلّاى شماست كه خانه آدم و نوح و ادريس (عليهم‌‏السلام) و محلّ نماز ابراهيم خليل و برادرم خضر (عليهم‌السلام) و نيز نمازگاه من است.

اين مسجد، از جمله چهار مسجدى است كه خداوند عزوجل آنها را براى اهل مسجد، برگزيده است و گويا من آن را همانند مُحرمى در دو جامه سپيد مى‏بينم كه در روز رستاخيز، آورده شده است كه اهل خود و كسانى را كه در آن نماز مى‌‏گزارند، شفاعت مى‏‌كند و شفاعتش هم رد نمى‏‌شود و روزگارى خواهد آمد كه حجر الأسود درآن نصب مى‏‌شود.

بى‏ ترديد، زمانى فرا خواهد رسيد كه آن جا محلّ نماز يكى از فرزندانم،مهدى، و نمازگاه همه مؤمنان شود و هيچ مؤمنى بر روى زمين باقى نمى‏ماند، مگر اين كه در آن مسجد است و يا دل‏بسته اوست.

پس آن را وا مگذاريد و با نماز خواندن در آن، به خداى عز و جل نزديك شويد، و براى برآمدن نيازهايتان، بِدان رو كنيد كه اگر مردم بركت آن را بدانند، اگر چه چهار دست و پا بر روى برف و يخ، از هر سو بدان روى مى‌آورند.

منبع:ثواب الأعمال و عقاب الأعمال

a433b6090c

a433b6090c
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1394 
تعداد پست ها : 13168
محل سکونت : خراسان جنوبی
دسترسی سریع به انجمن ها