عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

بازدید از اماکن تاریخی گردشگری کشور با ۴۷ درصد رشد در نوروز

بازدید از اماکن تاریخی گردشگری کشور با ۴۷ درصد رشد در نوروز
شنبه 14 فروردین 1395  10:42 ق.ظ

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: در ایام نوروز امسال ۶۷/۵ میلیون نفر از مراکز گردشگری، فرهنگی، تاریخی، طبیعی و... بازدید کردند که نسبت به سال گذشته ۴۷ درصد رشد داشته است.

 

«مرتضی رحمانی موحد» معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نشست ستاد تسهیلات مازندران گفت:

از ۲۵ فروردین ماه سال جاری تعداد بسیاری از گردشگران برای بازدید از ایران وارد کشورمان می‌شوند.

 

وی با بیان اینکه شالوده رونق گردشگری بر توانمندسازی مردمی و بخش خصوصی استوار است، افزود که عنصر اقتصادی، فرهنگی و صنعتی، سه ضلع توسعه گردشگری براساس اقتصاد مقاومتی است.

 

رییس ستاد اجرایی خدمات سفر کشور بیان کرد که نزدیکی به پایتخت، کانون توجه گردشگران بودن، داشتن عنوان طریق‌الرضا، وجود میهمانان دائمی در استان و وجود ظرفیت‌های بالای گردشگری روستایی، تاریخی و فرهنگی از ویژگی‌های استان مازندران است.

 

وی با اشاره به انجام ۴۴ هزار نظارت و بازرسی از اماکن کشور در ایام نوروز ادامه داد: در این ایام ۴۶ میلیون مسافر شب اقامت را در کشور تجربه کردیم که افزایش ۵ درصدی را نسبت به سال قبل نشان می‌دهد.

 

رحمانی موحد با اشاره به اینکه در ایام نوروز امسال ۶۷/۵ میلیون نفر از مراکز گردشگری، فرهنگی، تاریخی و طبیعی بازدید کردند که نسبت به سال گذشته رشد ۴۷ درصدی داشته است، گفت که این تحرک در گردشگری حاصل تجمیع ظرفیت‌ها و امکانات دستگاه‌های عضو ستاد تسهیلات سفر و نیروهای امدادی و خدماتی است.

وی با بیان اینکه یک میلیون نفر در ایام نوروز برای خدمات‌دهی به مسافران انجام وظیفه می‌کنند، ادامه داد که در موضوع اطلاع‌رسانی، معرفی اماکن گردشگری، ایجاد انگیزش گردشگران، معرفی داشته‌های آئینی و سنتی استان مازندران بسیار قوی عمل کرده است.

 

معاون گردشگری کشور گفت که رسانه‌های مازندران در انعکاس عملکرد اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران عملکردی چشمگیر داشتند.

 

وی با اشاره به اینکه در سال جاری در ستاد هماهنگی سفر، پیشنهادی برای معرفی ۶ شهر برتر در مدیریت گردشگری به تصویب رسانده است، افزود:

استان‌ها تا ۲۵ فروردین ماه مهلت دارند تا شهر نمونه گردشگری خود را معرفی کنند.

 

منبع : ایسنا

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

khodaeem1

khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89256
محل سکونت : خراسان رضوی
دسترسی سریع به انجمن ها