عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

براي تشويق فرزندان به نماز نبايد آنها را سرزنش كرد

 
a433b6090c
a433b6090c
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1394 
تعداد پست ها : 14051
محل سکونت : خراسان جنوبی

براي تشويق فرزندان به نماز نبايد آنها را سرزنش كرد
یک شنبه 15 فروردین 1395  07:52 ق.ظ

براي تشويق فرزندان به نماز نبايد آنها را سرزنش كرد

http://file.tebyan.net/a433b6090c/35275859719774512800_thumb.jpg.png

بايد رفتارهاي مذهبي در خانه تقويت شود چراكه اين امر سبب مي شود تا تبليغات ديگران خنثي شود و اين كار در واقع نوعي تشويق است.

علاقه نشان دادن خود والدين به رفتارهاي مذهبي از مواردي است كه سبب مي شود تا فرزندان به امور ديني ترغيب شوند بنابراين والدين بايد در رفتار خود نشان دهند كه با عشق و علاقه نماز خوانده و اعمال ديني را انجام مي دهند.

محاوره و گفتگو سومين راهكار براي تشويق فرزندان به اعمال ديني است و اينگونه فرزندان انگيزه براي انجام آن كار پيدا مي كنند.

نشان دادن جلوه هاي زيبايي اعمال ديني مانند نماز سبب مي شود تا فرد با رغبت بيشتري تمايل به خواندن نماز داشته باشد.

بايد توجه داشته باشيم كه علاقه به نماز اشتياق را ايجاد مي كند و براي اين ايجاد علاقه، بايد مطالعات خود را نسبت به نماز بيشتر كرد تا از اثرات و اسرار نماز آگاه شد و امروز شاهد هستيم كه كودكان و نوجوانان براي خواندن نماز به دنبال اثرات علمي آن هستند.

براي تشويق فرزندان به امر نماز نبايد آنها را سرزنش كرد و در واقع بايد ابتدا آنها را نمازدان و سپس نمازخوان كرد و براي اين منظور نيز كتبي در زمينه نماز وجود دارد كه مي شود براي فرزندان خريداري كرده تا آنها مطالعه كنند.

والدين بايد از زيبايي هاي نماز براي فرزندان شان صحبت كنند و هرچه رفتار محبت آميزي در اين راستا صورت گيرد، اثر آن بيشتر مي شود.

حجت الاسلام محمد محمدحسینی مشاور مرکز پاسخگویی به سوالات شرعی حوزه علمیه قزوین

 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها