عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

لاریجانی: آمریکایی ها دنبال وارد شدن از پنجره هستند

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

لاریجانی: آمریکایی ها دنبال وارد شدن از پنجره هستند
یک شنبه 15 فروردین 1395  08:09 ق.ظ

 
زمینه سفر رئیس جمهور به اتریش به لحاظ امنیتی وجود نداشت
 
 
دکتر علی لاریجانی روز گذشته در دیدار نوروزی با کارکنان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما می توانیم آمریکایی ها را از در بیرون کنیم، اما آن ها به دنبال وارد شدن از پنجره هستند تا از راه های دیگری تحریم ها را علیه ملت ایران اعمال کنند که این مسئله نشان دهنده لزوم اهمیت هوشیاری، رصد و مراقبت از اقدامات آن هاست. به گزارش خانه ملت، رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین تأکید کرد: در مذاکرات هسته ای هدف اصلی این بود که تحریم ها برداشته شده، این مسئله سنگی بود که غربی ها بر سر راه ملت ایران انداختند و خوشبختانه در سال گذشته همه همت کردند تا این سنگ برداشته شد. وی ادامه داد: در این زمینه باید دقت کرد همان کشورهایی که در مسیر جمهوری اسلامی ایران سنگ انداخته بودند، ممکن است از راه دیگری وارد شوند و بار دیگر اقدام به سنگ اندازی و اعمال تحریم های جدید از طرق دیگر کنند، از این رو باید این اقدامات و موضوعات کاملا رصد شود. همچنین این که رهبر معظم انقلاب تاکید کردند که کشورهای دیگر باید به تعهدات خود عمل کنند، مسئله به قاعده و بسیار سنجیده است.
 
ادعاهای اخیر غربی ها همراه با سوءنیت است
وی در واکنش به اظهارات و ادعاهای کشورهای غربی درخصوص مسئله موشکی کشورمان افزود: غربی ها در چند روز اخیر ادعاهایی را مطرح و اعلام کرده اند که آزمایش های موشکی ایران باید در شورای امنیت مطرح و بررسی شود که این موضوع نشان دهنده آن است که در این اقدامات سوءنیت وجود دارد، زیرا همان زمانی که بحث برچیده شدن قطع نامه های ظالمانه مطرح بود، این موضوع از سوی کشورهای غربی به میان آمد که بحث موشک های بالستیک ایران نیز باید شامل تحریم باشد. آن ها اصرار داشتند که این موضوع در قطعنامه جدید گنجانده شود که موشک هایی که قابلیت حمل سلاح هسته ای را دارند، باید شامل تحریم ها شود، اما جمهوری اسلامی زیر بار این خواسته نرفت. دکتر لاریجانی ادامه داد: پس از مخالفت ایران این موضوع مقرر شد که ایران از طراحی موشک هایی با کاربرد هسته ای پرهیز کند و جمهوری اسلامی به این مسئله پایبند است، وقتی گفتیم که سلاح مخرب هسته ای را نمی سازیم، حال این موضوع یا ساخت بمب بوده یا ساخت کلاهک موشک است، همان موقع این دقت نظر بود که اگر غربی ها بگویند که موشک های دارای قابلیت حمل سلاح هسته ای، ممکن است این مسئله را معطوف به موشک های بالستیک ایران کنند. بنابراین موضوع طراحی موشک هایی با کاربرد هسته ای مقرر شد.
 
ماجراجویی غرب در حوزه موشکی ایران هیچ مبنای حقوقی ندارد
رئیس مجلس  افزود: ادعاها و مسئله سازی جدید غربی ها نشان دهنده آن است که آن ها یا تازه از خواب بیدار شده اند یا به دنبال بهانه گیری جدید هستند، زیرا هیچ کدام از موشک های بالستیک تولید شده از سوی ایران، برای حمل کلاهک هسته ای طراحی نشده اند، بنابراین ماجراجویی های جدید غربی ها هیچ مبنای حقوقی نداشته و تنها یک جنجال آفرینی تبلیغاتی است.
 
توضیحات لاریجانی درباره لغو سفر رئیس جمهور به اتریش
دکتر علی لاریجانی همچنین در دیدار مدیرعامل و تحریریه پارلمانی ایسنا در خصوص ماجرای لغو سفر رئیس جمهور با انتقاد از رسانه‌هایی که سخن رئیس جمهور اتریش مبنی بر «نبود مخاطرات امنیتی در سفر دکتر روحانی به این کشور» را بر سخنان مسئولان و منابع داخلی ترجیح دادند، گفت: معتقدم اگر در جایی مشکلی به وجود می‌آید باید این مسئله توسط رسانه‌ها برای افکار عمومی باز شود تا مسائل حاشیه‌ای به وجود نیاید. لغو سفر رئیس‌جمهور به اتریش نمونه این مسئله است. براساس اخبار دریافتی زمینه سفر از نظر امنیتی وجود نداشت، ولی در داخل برخی رسانه‌ها با استناد به سخنان رئیس‌جمهور اتریش گفتند «مشکل امنیتی» در این کشور وجود نداشت. لاریجانی ادامه داد: البته شاید منظور رئیس جمهور اتریش فقدان ناامنی از ناحیه داعش در این کشور بوده باشد، ولی برخی در داخل مسئله را طور دیگری مطرح کردند و موجب تاثیر منفی بر افکار عمومی داخلی شدند در حالی که اصلی‌ترین وظیفه رسانه علاوه بر اعلام خبر باید صحت و درستی آن باشد تا در داخل ابهامی به وجود نیاید. 
وی همچنین افزود: رئیس‌جمهور تصمیم درستی مبنی بر لغو سفر گرفت. وقتی در سفری به تراز امنیتی از سوی کشور دعوت کننده به همه جهات توجه نمی‌شود، میهمان باید تصمیم درستی بگیرد که رئیس‌جمهور چنین کرد.

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها