عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

وزیر خزانه داری آمریکا: هدف از اعمال و تخفیف تحریم ها تغییر رفتار کشورهاست

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

وزیر خزانه داری آمریکا: هدف از اعمال و تخفیف تحریم ها تغییر رفتار کشورهاست
یک شنبه 15 فروردین 1395  08:12 ق.ظ

 

جک لو، وزیر خزانه‌داری آمریکا در نشستی در بنیاد کارنگی با اشاره به اهداف تحریم های ایران، مدعی شد که هدف از هر اقدام تحریمی علیه هر کشور، تغییر رفتار کشورهاست و به همین دلیل واشنگتن باید برای تخفیف تحریم‌ها هم آمادگی داشته باشد. به گزارش فارس، وی تحریم‌های وضع‌شده علیه برنامه هسته‌ای را مهم‌ترین مصداق برای استفاده همزمان از تحریم و دیپلماسی دانست و مدعی شد این رویکرد توانسته محاسبات ایران را تحت تأثیر قرار داده و تغییر دهد.

 

وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت: «ما برای توضیح تهدید‌های ناشی از بلندپروازی‌های هسته‌ای ایران و همچنین جلب حمایت برای اقدام مشترک در شورای امنیت، به کشورهای دنیا سفر کردیم.» جک‌ لو در بخش دیگری از این سخنرانی با موضوع «تحول تحریم‌ها و درس‌هایی برای آینده»، گفت: درس دومی که باید از تحریم‌ها گرفت این است که «اگر می‌خواهیم کشورها رفتارشان را تغییر دهند، باید آماده پیشنهاد تخفیف تحریم‌ها باشیم.»لو گفت: «درس دیگری که آموخته‌ایم این است که چون هدف تحریم‌ها اعمال فشار بر بازیگران بد برای تغییر رفتار آن هاست، باید آماده باشیم هنگام رسیدن به موفقیت، تخفیف‌های تحریمی ارائه دهیم.

 

اگر نتوانیم در این مسیر پیش برویم، اعتبار خودمان را تضعیف کرده‌ایم و به توان خودمان برای استفاده از تحریم‌ها به منظور پیشبرد تغییرات سیاستی، لطمه وارد کرده‌ایم.» وی به کارگیری همین رویکرد در قبال ایران را نیز ضروری دانست و گفت: «ایران برای رسیدن به هدفش در زمینه رفع تحریم‌ها مجبور به پذیرش توافق جامع هسته‌ای شد. تخفیف تحریم‌های هسته‌ای مشوقی بود که ما برای ایجاد این تغییرات عمیق در محاسبات ایران برپا کردیم و این مشوق هنگامی که با دیپلماسی اصولی و سخت همراه شد، جواب داد.»

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها