عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: هر کس حسین را دوست بدارد، خداوند دوستدار اوست. بحارالأنوار، ج43، ص261

ابراهیمیان:در بررسی صلاحیت ها با آیت ا... جنتی هم گروه بودم اما با ایشان اختلاف سلیقه دارم

ابراهیمیان:در بررسی صلاحیت ها با آیت ا... جنتی هم گروه بودم اما با ایشان اختلاف سلیقه دارم
یک شنبه 15 فروردین 1395  08:31 ق.ظ

سخنگوی شورای نگهبان به ارائه جزئیاتی از نحوه بررسی صلاحیت ها در شورای نگهبان و دیدگاه های خود درباره دبیر این شورا پرداخت. به گزارش خبرآنلاین نجات ا... ابراهیمیان که با ویژه‌نامه نوروزی مجله مثلث گفت و گو کرده از روحانی به عنوان شخصیت محترم و پرتلاش یاد کرد، در عین حال گفت که در انتخابات به فرد دیگری رأی داده است. وی همچنین در پاسخ به این سوال که تفاوت روحانی با احمدی‌نژاد چیست، این سوال را سیاسی خواند و ابراز امیدواری کرد که پایبندی دولت تدبیر و امید و ارتباطش با مجلس و شورای نگهبان قانونمندتر از دولت قبل باشد.

پاسخ ابراهیمیان به سوالی درباره طرح موضوع بازگشت احمدی نژاد در شورای نگهبان
این عضو حقوقدان شورای نگهبان در مورد اینکه آیا شورای نگهبان اجازه خواهد داد احمدی‌نژاد به ساختار قدرت بازگردد، گفت: «تا زمانی که شورای نگهبان تصمیم نگرفته، نمی‌توان تصمیماتش را پیشگویی کرد.» وی همچنین در مورد اینکه آیا هنوز در جلسات شورا از احمدی‌نژاد سخن گفته می‌شود، افزود :«نه ما به کار و زندگی خودمان مشغولیم!» ابراهیمیان اظهار کرد: ما همان‌طور که قطعنامه 598 را به دلیل شرایط‌‌مان قبول کردیم، باید با برجام هم به همین شکل برخورد کنیم. این عضو شورای نگهبان درباره چگونگی رد صلاحیت چهره‌های مشهور و سپس تایید آنها، افزود: «چون تعداد نامزدها 6 هزار نفر بود، بنابراین این تعداد را نمی توان مستقیما در جلسه 12 نفره بررسی کرد. گروه‌های 2 نفره تشکیل دادیم که کار مقدماتی کارشناسی را انجام دهند. از این رو یک فقیه و یک حقوقدان همراه شده بودند. برای مثال من با حاج آقا جنتی در یک گروه بودیم.» ابراهیمیان در پاسخ به این سوال که آیا واقعاً برای آزمون به سید حسن خمینی زنگ زده بودند، گفت : «من هم شنیدم به دفتر ایشان زنگ زدند ولی اینکه چه کسی و در چه شرایطی و به چه کسی زنگ زده جزئیاتش را خبر ندارم.»

آیت ا... جنتی نه در کارتلی دخالت دارد و نه خویشاوندان او سعی کرده اند از منابع کشور استفاده کنند
وی در ارزیابی از رای نیاوردن آیت‌ا... یزدی در انتخابات خبرگان نیز تأکید کرد: «آدم‌هایی که وابستگی به دنیا ندارند برای همه ما درس هستند. در آیت‌ا... یزدی هیچ تفاوتی با قبل از این واقعه انتخابات و بعد از واقعه انتخابات ندیدم. این‌ها به مسئولیت  به عنوان یک تکلیف نگاه می کنند و اگر این تکلیف سنگین از آنها برداشته شود، چه بسا که خوشحال هم بشوند.» ابراهیمیان هم با بیان این که «آقای هاشمی رفسنجانی شخص مورد اعتماد رهبری است» در پاسخ به نظرخواهی در مورد آیت‌ا... جنتی گفت: من نمک‌ نشناس نیستم. به رغم اختلاف‌ سلیقه‌هایی که با هم داریم ممکن است که بگویم ایشان یک قاضی حرفه‌ای نیست چون کارش این نبوده است. ممکن است شیوه رسیدگی من به پرونده‌ها با نگاه ایشان فرق کند چون ایشان تربیت ویژه‌ای دارد. اما باید در مورد همدیگر انصاف را رعایت کنیم. ایشان نه از مال دنیا چیزی دارد و نه دلبستگی. نه در کارتل و نه تراستی دخالت دارد و نه خویشان او سعی کرده‌اند که از منابع کشور استفاده کنند و جز به منافع نظام جمهوری اسلامی ایران فکر نمی‌کند.»

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

کاربران برتر شهریور ماه

khodaeem1

khodaeem1
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 88726
دسترسی سریع به انجمن ها