عضویت العربیة English
امام علی علیه‌السلام: برترین جهاد آن است که انسان روز خود را آغاز کند در حالى که در اندیشه ستم کردن به احدى نباشد. من لا یحضر الفقیه، ح 5762

ناراحتی اردوغـان از انتقاد اوباما درباره سرکوب مطبوعات در ترکیه

ناراحتی اردوغـان از انتقاد اوباما درباره سرکوب مطبوعات در ترکیه
دوشنبه 16 فروردین 1395  07:52 ق.ظ

رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد از انتقاد اخیررئیس جمهور آمریکا درباره سرکوب آزادی مطبوعات در ترکیه ناراحت شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ، اردوغان با اشاره به اظهارات اخیر اوباما که از آنکارا خواسته بود از راهبرد حمله به رسانه ها دست بردارد، در مصاحبه با خبرنگاران ترک در واشنگتن گفت: «از این که چنین اظهاراتی در غیابم صورت گرفت، ناراحت شدم.» اردوغان افزود: «اگر اوباما چنین موضوعاتی (سرکوب آزادی مطبوعات) را در فصل گفت و گو هایش با من قرار می داد، من به وی در خصوص این موضوع توضیح می دادم.» روزنامه «حریت» و سایر روزنامه های ترکیه نیز به نقل از اردوغان نوشتند که وی در واکنش به انتقاد اوباما اظهار کرد: «این مسائل جزو سرفصل گفت و گوهایم با اوباما نبود.

وی در خصوص چنین موضوعی با من صحبت نکرد. در گفت و گو های تلفنی قبلی نیز ما در خصوص دیگر موضوعات مفیدتر از آزادی مطبوعات سخن گفتیم.» اوباما که پنج شنبه گذشته با اردوغان پشت در های بسته در واشنگتن دیدار کرد، روز جمعه در نشست خبری ضمن انتقاد از دولت ترکیه به علت سرکوب آزادی مطبوعات گفته بود: بر کسی پوشیده نیست که ترکیه رویکرد نگران کننده ای را در قبال مطبوعات این کشور در پیش گرفته است.

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

مدیران برتر آبان ماه

khodaeem1

khodaeem1
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 89028
دسترسی سریع به انجمن ها