عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

عارف: توافقی بین من و لاریجانی درباره ریاست مجلس انجام نشده است

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

عارف: توافقی بین من و لاریجانی درباره ریاست مجلس انجام نشده است
دوشنبه 16 فروردین 1395  07:54 ق.ظ

 
 

محمدرضا عارف نماینده منتخب مردم تهران در مجلس دهم، در حاشیه دیدار نوروزی خود با اقشار مختلف مردم، در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه گفته می‌شود که بین شما و لاریجانی برای پذیرش ریاست و نایب‌رئیسی توافق شده است، این موضوع را تأیید می‌کنید یا خیر؟"اظهار داشت: اگر روزنامه آرمان  و رسانه دیگری تعیین تکلیف می‌کند و دستور می‌دهد، چشم. وی ادامه داد: اگر تصمیم با مجلس است، باید رسانه‌ها اجازه دهند تا مجلس تشکیل شود و در فضای کارشناسی و اکثریت فراکسیون‌ها تصمیم گیری صورت گیرد و من این موضوع را تکذیب می‌کنم.

 

به گزارش مهر، منتخب مردم تهران در مجلس دهم در پاسخ به این پرسش که آیا توافقی بین شما و آقای لاریجانی برسر کرسی ریاست مجلس صورت گرفته است؟ افزود: تکذیب می‌کنم و هیچ صحبتی نشده است؛ فقط آقای دکتر لاریجانی با بنده تماس گرفت و پیروزی ما را تبریک گفت و ما فقط همین ارتباط را داشتیم. وی همچنین تأکید کرد: امیدواریم در فضای دوستانه مسئله انتخاب هیئت رئیسه به نتیجه برسد. در همین حال سهیلا جلودارزاده، نماینده منتخب مردم تهران در مجلس دهم درباره گزینه‌های ریاست مجلس آینده گفت: با توجه به ضرورت اصل تغییر و تحول، می‌تواند گزینه جدیدی برای ریاست مجلس مثل آقای عارف مطرح شود.


تشکیل فراکسیون امید در مجلس دهم به‌ریاست عارف
همچنین محمود صادقی منتخب مردم تهران در مجلس دهم شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، با بیان اینکه جلسات اعضای لیست 30نفره ائتلاف اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایانی که در تهران به مجلس آتی راه یافته‌اند به‌صورت فشرده برگزار می‌شود، گفت: این جلسات در هفته چند بار  حول محورهای مختلف برگزار می‌شود. وی با اعلام اینکه در جلسات برگزار شده مقرر شد اصلاح‌طلبان و اعتدالگرایان فراکسیونی به‌نام امید در مجلس دهم تشکیل دهند، تصریح کرد: قاعدتاً این فراکسیون به ریاست محمدرضا عارف تشکیل می‌شود.


روایت تابش از احتمال تشکیل پارلمان در سایه با حضور بزرگان اصلاحات
به گزارش ایلنا، محمدرضا تابش نماینده اصلاح طلب مردم اردکان در توضیح اقدام‌های انجام‌گرفته از سوی ائتلاف اصلاح‌طلبان برای تداوم پیروزی «لیست امید» در مرحله دوم، گفت: رایزنی‌ها و صحبت‌هایی انجام شده و ازسوی نیروهای شاخص اصلاح‌طلب و اعتدالی برای حضور در شهرستان‌ها جهت سخنرانی و حمایت از نامزدهای «لیست امید» نیز اعلام آمادگی به عمل آمده است. تابش با تاکید بر ضرورت حمایت بزرگان اصلاحات از نمایندگان جوان‌تر در مجلس دهم و احتمال تشکیل پارلمان در سایه با حضور آنها خاطرنشان‌کرد: حضور قشر جوان و به‌روز که هم عالم هستند و هم به مقتضیات زمانه آشنایی دارند و درک درستی از تاثیر فناوری اطلاعات دارند، موهبت است اما در کنار این افراد، نمایندگان باتجربه نیز حضور دارند که تلفیق این دو گروه می‌تواند معجزه‌‌آفرین باشد، به شرطی که بتوانیم ساختار مجلس را به عنوان بستر حرکت‌های خود اصلاح کنیم. تابش در این گفت و گو جزئیات بیشتری از مفهوم «پارلمان در سایه» ارائه نکرد.


جلسه کمیته 7نفره ساماندهی اصولگرایان امروز برگزار می شود
سید حسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین نیز در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، گفت: اولین جلسه کمیته 7 نفره ساماندهی اصولگرایان در سال 95 روزدوشنبه (امروز) ساعت 12 برگزار خواهد شد که متقابلا اخبار آن از طریق رسانه اعلام خواهد شد. لازم به ذکر است در پایان سال 94 اصولگرایان مجلس دهم با دبیرکلی جامعه روحانیت مبارز، کمیته ۷ نفره ای را برای ساماندهی امور اصولگرایان در مجلس دهم تشکیل دادند. این کمیته موظف به ساماندهی فراکسیون اصولگرایان در مجلس دهم، پیگیری وضعیت نامزدهای اصولگرا در مرحله دوم انتخابات، نامزدهای پیشنهادی اصولگرایان برای هیئت رئیسه و کمیسیون های مجلس دهم است. گفتنی است؛ حمیدرضا حاج بابایی، احمد سالک، سید حسین نقوی حسینی، احمد امیرآبادی، محمدمهدی زاهدی، عبدالرضا مصری و امیرحسین قاضی زاده هاشمی  از جمله اعضای 7 نفره این کمیته هستند.

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها