عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

مطهری: وزارت کشور می تواند اعتبارنامه خانم خالقی را به مجلس ارائه کند

مطهری: وزارت کشور می تواند اعتبارنامه خانم خالقی را به مجلس ارائه کند
دوشنبه 16 فروردین 1395  07:55 ق.ظ

 

ابطال آرای مینو خالقی  نامزد انتخاباتی حوزه اصفهان موضوعی بود که برخی نمایندگان دیروز در حاشیه و متن جلسه صحن علنی مجلس به آن پرداختند.


به گزارش خراسان، علی مطهری در حاشیه جلسه علنی درجمع خبرنگاران پارلمانی گفت: موضوع ابطال آرای منتخب سوم اصفهان  باید به نظر مجلس در بررسی اعتبارنامه ها موکول می‌شد و این کار شاید بهتر بود. وی با بیان اینکه اتهاماتی که به وی وارد شده محکم نیست گفت:  اینکه وی در خارج از کشور با مردی مصافحه کرده خیلی قابل اثبات نبوده و  دست دادن در صورتی که با دستکش باشد بلااشکال است.مطهری با اشاره به اینکه فکر می کنم ابطال پس از رای دادن مردم عادلانه نبود یادآورشد: برای ما سوال است که چگونه آرای ایشان ابطال شد و باید در این باره توضیحاتی ارائه شود. نماینده مردم تهران با بیان اینکه ما باید توضیحات شورای نگهبان را بیشتر بشنویم و ببینیم در چه ضوابطی این اتفاق افتاده است تصریح کرد: وزارت کشور می‌تواند اعتبارنامه خانم خالقی را به مجلس ارائه کند و بررسی اعتبارنامه را به مجلس محول کند.


وی با تاکید بر لزوم اصلاح قانون انتخابات گفت: این موضوع باید در این دوره و در دوره آینده مورد توجه قرار گیرد. همچنین کمال الدین پیرموذن نیز طی نطقی در صحن علنی با انتقاد از ابطال آرای مینو خالقی از سوی شورای نگهبان گفت: از آن جا که زنان ایرانی بیش از پیش با آشنایی با حقوق و داشتن تحصیلات عالیه و تجربه طالب مشارکت وسیع اجتماعی هستند از این رو می خواهیم  با بی توجهی و بی مهری به حق انتخاب شهروندان اصفهانی با روش غیر قانونی حق نمایندگی از این منتخب مردم سلب نشود.وی با تاکید بر اینکه حاکمیت قانون خواست مردم در سال های اخیر بوده است گفت: از قوا و نهادهای حاکم انتظار می‌رود که در پاسخگویی به این خواست به حق آحاد ملت به خصوص زنان باکفایت ایران جز بر مدار قانون عمل نکنند.

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

khodaeem1

khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89256
محل سکونت : خراسان رضوی
دسترسی سریع به انجمن ها