عضویت العربیة English
امام علی علیه‌السلام: برترین جهاد آن است که انسان روز خود را آغاز کند در حالى که در اندیشه ستم کردن به احدى نباشد. من لا یحضر الفقیه، ح 5762

ناگفته های دبیرکل حزب ا... از ارتباط معنوی این تشکل با آیت ا... بهجت

ناگفته های دبیرکل حزب ا... از ارتباط معنوی این تشکل با آیت ا... بهجت
دوشنبه 16 فروردین 1395  07:57 ق.ظ

دبیر کل حزب ا... لبنان با اشاره به اینکه آیت ا... بهجت پدر معنوی حزب ا... بود گفت: ایشان و امام خامنه ای در هفته اول جنگ 33 روزه به ما نوید پیروزی دادند.به گزارش خبرگزاری صداوسیما و مهر، سید حسن نصر ا...، دبیر کل حزب ا... لبنان در گفتگوی اختصاصی با شبکه تلویزیونی المنار درباره شخصیت و کرامات عارف واصل آیت ا... العظمی شیخ محمد تقی بهجت و خاطرات خود از ایشان گفت:  اولین دیدار من با آیت ا... بهجت به همراه گروهی از سران حزب ا... از جمله سید عباس موسوی رحمت ا... علیه بود که من در آن زمان از همه کوچکتر بودم. در آن جلسه یکی از همراهان ما از آیت ا... بهجت دستور العمل های اخلاقی خواست که ایشان در پاسخ فرمودند: به آنچه که می دانید عمل کنید. از گناه دوری کنید. در اول وقت نماز به جا بیاورید و ذکر صلوات را زیاد بر زبان بیاورید و بسیار استغفار کنید.

وی درباره تاثیر آیت ا... بهجت بر حزب ا... لبنان و نیروهای مقاومت گفت: مسئولان اصلی حزب ا... همگی شان هرگاه فرصتی فراهم می شد خدمت ایشان می رسیدند. البته  فرصت دیدار برای جوانان حزب ا... و دیدار جمعیت زیاد باایشان میسر نبود و وقت ایشان و شرایط چنین اجازه ای را نمی داد و ما نمی خواستیم مزاحم ایشان شویم . اما وقتی ما با ایشان دیدار می کردیم و برمی گشتیم توصیه  ها  و راهنمایی های ایشان را برای نیروهای حزب ا...  نقل می کردیم.

وی با اشاره به اینکه ایشان برای ما پدری معنوی بودند گفت: این امر برای ما پس از رحلت امام خمینی از اهمیت بیشتری برخوردار بود. وقتی ما می دیدیم که رهبر و ولی امر ما آیت ا... خامنه ای وقتی به زیارت قم مشرف می شدند به شدت علاقه داشتند که به دیدار آیت ا... بهجت بروند و از ایشان راهنمایی بخواهند پس ما که سربازان این رهبر هستیم حسابمان روشن بود.سید حسن نصرا... در ادامه گفت: پس از مدتی آیت ا... بهجت پیغامی را برای من ارسال کرد و در آن از من خواسته بود تا ذکر «اللهم اجعلنی فی درعک الحصینة التی تجعل فیها من تشاء» را روزانه تکرار کنم. وی افزود: در ابتدا علت چنین درخواستی از سوی آیت ا... بهجت را متوجه نشدم و گمان کردم که شاید تهدیدات امنیتی که متوجه من بود موجب این درخواست از سوی وی شده است اما با گذشت چند ماه حمله وحشیانه اسرائیل به جنوب لبنان آغاز شد و تل آویو تمامی مناطقی را که گمان می کرد من در آنجا حضور دارم بمباران کرد؛ در آن هنگام بود که علت درخواست آیت ا... بهجت را درک کردم.

پیش بینی آیت ا...بهجت از پیروزی حزب ا...لبنان در جنگ 33روزه
دبیرکل حزب ا... لبنان همچنین گفت: پس از حمله رژیم صهیونیستی به لبنان در سال ۲۰۰۶، آیت ا... بهجت با ارسال پیامی برای من تصریح کرد که بدون شک حزب ا... لبنان در این جنگ پیروز خواهد شد. سید حسن نصرا... همچنین اظهار داشت: امام خامنه ای (مد ظله العالی) نیز با آغاز این جنگ، پیامی برای من فرستادند و در آن فرمودند: حزب ا... لبنان در این جنگ پیروز و به یک قدرت منطقه ای تبدیل خواهد شد. وی افزود: پس از وفات امام خمینی (ره) منصبی به نام دبیرکل حزب ا... در این گروه وجود نداشت و تشکیل این منصب پس از ارشادات امام خامنه ای (مد ظله العالی) صورت پذیرفت. دبیرکل حزب ا... لبنان در ادامه گفت: من همچنان کتاب های حوزوی امام خامنه ای (مد ظله العالی) را از طریق اینترنت دنبال کرده و مطالعه می کنم.

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

مدیران برتر آبان ماه

khodaeem1

khodaeem1
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 89006
دسترسی سریع به انجمن ها