عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

سرقت از طلافروشی به شیوه سینمایی

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

سرقت از طلافروشی به شیوه سینمایی
دوشنبه 16 فروردین 1395  08:31 ق.ظ

3 عضو یک باند سرقت که با طرح نقشه ای حساب شده و با شکافتن دیوار منزل مسکونی و بدون ورود به مغازه، گاو صندوق حاوی چند کیلوگرم طلا را برش داده بودند در حالی با صدور دستورات ویژه قضایی توسط کارآگاهان پلیس آگاهی دستگیر شدند که مقداری از طلاهای مسروقه را با استفاده از ابزار و ادوات جوشکاری، ذوب کرده بودند. به گزارش خراسان، ماجرای دستبرد به طلافروشی عصر پنجم فروردین زمانی لو رفت که شاگرد طلافروش با مالک طلاها تماس گرفت و او رادر جریان سرقت طلاها از داخل گاوصندوق قرار داد و دقایقی بعد زنگ تلفن کلانتری به صدا درآمد و گروهی از مأموران تجسس به دستور سرهنگ حاجی زاده (رئیس کلانتری طبرسی جنوبی) برای بررسی موضوع عازم خیابان مفتح 14 شدند.

 

تحقیقات مقدماتی نشان می داد: دزدان طلا با تخریب دیوار منزل مسکونی خالی از سکنه به گاو صندوق طلا فروشی رسیده اند و سپس با برش گاو صندوق بیش از 4 کیلوگرم طلا را سرقت کرده اند. گزارش خراسان حاکی است: با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع و به دستور سرهنگ رزمخواه (جانشین پلیس آگاهی خراسان رضوی) گروهی از کارآگاهان زبده پایگاه شرق نیز وارد عمل شدند و تحقیقات را با راهنمایی های قاضی موحدی راد (معاون دادستان مشهد) به عهده گرفتند. کارآگاهان در اولین مرحله از اقدامات پلیسی خود در حالی فیلم دوربین مداربسته طلافروشی را مورد بازبینی قرار دادند که مشخص شد یکی از سارقان چهره خود را با کلاه کاپشن پوشانده و دیگری نیز چادر زنانه به سر کرده است. اما شگرد دزدان در برش دادن گاو صندوق بیانگر آن بود که یکی از دزدان در رشته جوشکاری تخصص دارد.

 

پی گیری شاخه دیگری از اقدامات اطلاعاتی پلیس نیز نشان می داد، منزل مسکونی که دیوار آن تخریب شده است قبلاً به عنوان آموزشگاه آرایش زنانه مورد استفاده قرار می گرفت اما از حدود 4 ماه قبل تخلیه شده و کلید منزل برای اجاره به یک بنگاه معاملات املاک سپرده شده است. با به دست آمدن سرنخ هایی از سرقت مذکور، این پرونده با توجه به اهمیت آن به شعبه 409 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد ارجاع شد و توسط قاضی میرزایی مورد رسیدگی قرار گرفت. مقام قضایی نیز با صدور دستورات ویژه قضایی از کارآگاهان خواست تا افراد مظنون که احتمالاً با محل وقوع سرقت آشنایی کامل دارند را مورد بازجویی های فنی قرار دهند. با صدور این دستور، کارآگاهان دامنه عملیات خود را گسترش دادند و به پیگیری سرنخی پرداختند که یک رشته آن به فردی «کلیدساز» بازمی گشت که در همان نزدیکی محل سرقت به شغل «کلیدسازی» اشتغال داشت. چرا که تخریب نشدن در منزل مسکونی نیز این احتمال را قوت می بخشید. بنابراین کارآگاهان با هماهنگی قضایی، «کلیدساز» 43 ساله را که «ک» نام دارد دستگیر و به پایگاه شرق پلیس آگاهی هدایت کردند. این متهم که ابتدا سرقت از طلافروشی را انکار می کرد وقتی در برابر شواهد و دلایل مستند قرار گرفت به ناچار لب به اعتراف گشود و گفت: از مدت ها قبل دچار مشکلات مالی بودم به همین خاطر نقشه سرقت از طلافروشی را با یکی از دوستانم که در همان نزدیکی مشغول جوشکاری اسکلت ساختمانی 4 طبقه بود در میان گذاشتم.

 

وی گفت: به محل آشنایی کامل داشتیم  ومی دانستیم که گاوصندوق طلافروشی درست پشت دیوار منزل مسکونی خالی از سکنه قرار دارد. همه جزئیات سرقت را با «ژ» و یکی از جوشکاران سیار که «هـ» نام دارد بررسی کردیم. تا این که ساعت 1:30 بامداد دوم فروردین لوازم تخریب دیوار و جوشکاری را به داخل منزل بردیم قبل از آن هم من کلیدی را که قفل در ساختمان را باز می کرد، امتحان کرده بودم و همه چیز برای دستبرد آماده بود. اما آن شب فقط توانستیم دیوار را تخریب کنیم چرا که دیگر صبح شده بود و ترسیدیم کسی ما را ببیند به همین دلیل ادامه تخریب را به شب دیگر موکول کردیم. شب دوم دوباره با خودرو پیکان به محل رفتیم و من کنار خودرو نگهبانی می دادم که 2 دوست جوشکارم وارد ساختمان شدند و پس از برش دادن گاوصندوق، طلاها را سرقت کردند. متهم این پرونده ادامه داد: سپس «هـ» طلاها را به منزل مادربزرگش برد که در همان نزدیکی و به تنهایی زندگی می کند. آن ها را داخل صندوقچه فلزی گذاشته بودیم که مقداری از آن ها را در همان منزل و با استفاده از لوازم جوشکاری ذوب کردیم و من دیگر اطلاعی ندارم.

 

این گزارش حاکی است: در پی اعترافات متهم و به دستور قاضی میرزایی، کارآگاهان پایگاه شرق پلیس آگاهی به سرپرستی سرگرد «سیدزاده» 2 متهم دیگر این پرونده را در حالی دستگیر کردند که مقادیری از طلاهای مسروقه نیز کشف شد. متهمان مذکور نیز ضمن اعتراف به سرقت از طلافروشی اظهار داشتند به خاطر مشکلات مالی دست به سرقت زده اند. آن ها گفتند: هیچ گاه فکر نمی کردیم به همین سادگی مورد شناسایی پلیس قرار بگیریم و دستگیر شویم و حتی تصور هم نمی کردیم با توجه به وضعیت ظاهری و پوشش های چهره، از طریق دوربین های مدار بسته تحت تعقیب قرار بگیریم!! گزارش خراسان حاکی است: 3 متهم این پرونده سرقت با صدور قرار قانونی در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفتند تا بررسی های بیشتری درباره زوایای پنهان این سرقت و کشف همه طلاهای مسروقه صورت گیرد. قاضی شعبه 409 دادسرای مشهد در این باره به خراسان گفت: بازجویی های بیشتر از متهمان با صدور قرار مناسب قضایی ادامه دارد. «قاضی میرزایی» با قدردانی از افسر پرونده و همه کارآگاهانی که در کشف جرم تلاش کردند، افزود: هنوز تحقیقات در این پرونده تکمیل نشده است و بررسی ها برای روشن شدن برخی موضوعات پنهان همچنان ادامه دارد.

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها