عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523

واکنش ها به اظهارات اوباما و فضاسازی آمریکا درباره برنامه موشکی

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

واکنش ها به اظهارات اوباما و فضاسازی آمریکا درباره برنامه موشکی
دوشنبه 16 فروردین 1395  09:33 ق.ظ

حداد عادل: دولت باید از نظر حقوقی با رویه غیر متعارف اوباما برخورد کند
اظهارات جمعه شب رئیس جمهور آمریکا که به صورت تلویحی شرط هایی جدید برای رفع تحریم ها علیه ایران مطرح کرد و همچنین فضاسازی ضدایرانی آمریکا در حوزه موشکی ، در داخل کشور با انتقادات زیادی مواجه شد.
غلامعلی حدادعادل، نماینده مردم تهران در مجلس با بیان این که صحبت اوباما درباره روح برجام غیرمنطقی و نامتعارف است، گفت: دولت باید از نظر حقوقی با این رویه برخورد کند.وی در این باره به فارس گفت: مفهوم روح برجام یک مفهوم مبهمی است که هر کسی می‌تواند نیت‌ها و انگیزه‌های خود را در پشت آن پنهان کند و برای عمل نکردن به تعهدات خود به این مفهوم مبهم متوسل شود و این دقیقا در جهت نقض برجام است.وی با بیان این که دولت باید از نظر حقوقی با این رویه غیر متعارف برخورد کند، خاطرنشان کرد: اوباما می‌تواند هر نوع بهانه‌جویی خود را با توجه به مبهم بودن روح برجام توجیه کند.اشاره حداد عادل به کم کاری آمریکا در فرآیند رفع تحریم هاست. موضوعی که مورد اشاره محمد نبی حبیبی دبیر کل حزب مؤتلفه هم قرار گرفت. وی در این باره گفت: در حالی که آمریکایی‌ها بر طبل بدعهدی و استمرار تحریم‌ها می‌کوبند، همه باید به دولت کمک کنند تا واکنش مناسبی نشان دهد و دولت نیز با عزمی راسخ پاسخ این عهدشکنی‌ها را بدهد.
 
رضایی: یک دست موشک و یک دست گفت‌‌وگو منطق ماست
از سویی دیگر حاشیه مراسم ختم مادر سردار سلامی نیز فرصتی شد تا چهره های سیاسی و نظامی دیگری نیز به اقدام آمریکا در کشاندن برنامه موشکی کشورمان به شورای امنیت، واکنش نشان دهند. در همین باره محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: یک دست موشک و یک دست گفت‌‌وگو منطق سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است. وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اظهار نظر موشکی هاشمی رفسنجانی گفت: ظاهرا ایشان این مطلب را تکذیب کردند. همزمان حجت الاسلام علی شیرازی، نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه نیز با بیان این که ملت ایران اجازه نمی‌دهد مسئولان دست از توسعه توان موشکی بردارند، گفت: شاید در میان هزاران مسئول دو نفر هم باشند که حرف‌های متفرقه بزنند ولی ملت اجازه نخواهد داد این طرح‌ها دنبال شود. سردار جزایری، معاون ستاد کل نیروهای مسلح هم در حاشیه همین مراسم در پاسخ به سؤالی مبنی بر علل تمرکز آمریکا بر روی توانمندی‌های موشکی ایران گفت: دشمنان هر از گاهی با بهانه هایی چه هسته ای، موشکی و یا در زمینه حقوق بشر که پیدا می کنند سعی دارند کلیت نظام را زیر سوال ببرند. جزایری افزود: آن ها به شدت نگران هستند که قدرتی مثل ایران از توانمندی‌های بیشتری نسبت به آنچه آن ها دارند برخوردار شود و از طرف دیگر در صحنه مقاومت منطقه نیز تلاش می‌کنند با کاهش توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران سیاست‌های خود را اعمال کنند. امیر دریادار حبیب ا... سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش نیز با تاکید بر این که امروز جمهوری اسلامی ایران برترین قدرت منطقه است، گفت: تا زمانی که قدرت نداشته باشیم، کسی با ما مذاکره نخواهد کرد.

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها